Foto – www.andriskozlovskis.lv

Ātrā fitopalīdzība matiem un locītavām 0

Lilija Bērziņa, bijusī Rīgas kinostudijas rekvizitore, tagad ir masiere. Šī nodarbošanās ir viens no lokiem viņas pašizziņas un garīgo meklējumu ceļā. Liliju allaž interesējusi tautas medicīna. Apguvusi reiki, bijusi Indijā – gan Sai Babas ašramā, gan apmācībā pie lielo Dienvidindijas klīniku ārstiem. Dzīvojusi arī Himalaju klosteros pie lamām, kur iepazinusi fitoterapijas pamatus.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Būdama masiere, Lilija var likt šo bagātīgo pieredzi lietā. Gan kliedējot sastrēgumus pašas veselībā, gan daloties zināšanās ar tiem, kuri lūdz palīdzību.

Lai mati kupli un veselīgi. Dara tā

* Tējkaroti linsēklu pārlej ar glāzi auksta ūdens, uz mazas liesmiņas vāra piecpadsmit minūtes, atdzesē, nokāš un iegūto ķīseļveida šķidrumu iepilda krūzē vai burciņā. Lieliska dabiska alternatīva lakai, putām vai citiem ķīmiskiem frizūras veidošanas līdzekļiem – dara sasuku kuplu, neatstāj plēksnes vai nogulsnes, neļauj matiem salipt un piedevām tos pabaro, labi ķemmējas ārā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iemērc trauciņā pirkstus un saslapina matu galus, tad vai nu tin ruļļus, vai fēno. Lieto, kamēr trauciņš tukšs, jo šķidrums nebojājas vairākas dienas.

* Savāc kalmju saknes – visvieglāk tās dabūjamas rudenī un pavasarī, kad pašas uzpeld, bet der arī vasarā vāktās, tikai tad no ūdens izvelkamas ar visu augu. Saknes sagriež gabaliņos, izkaltē. Tā kā žāvē
jot sakneņi kļūst ļoti cieti, pirms lietošanas tos ar āmuriņu sadauza (var sasmalcināt arī pirms kaltēšanas). Aplej ar galda etiķi, ņemot vienu daļu sakņu, četras – etiķa, un vāra piecpadsmit minūtes, tad atdzesē. Nekāš.

Piecpadsmit minūtes pirms galvas mazgāšanas ar šo maisījumu ieziež matus, kas pastiprināti krīt vai kļuvuši pārāk sausi.

Efekts ir pārsteidzošs – mati strauji atveseļojas, to izkrišana mitējas. Ja laiks saulains un cilvēkos nav jāiet, ieziedumu galvā var atstāt arī neizmazgātu, jo pēc trim stundām specifiskā etiķa smaka izzūd. Taču ūdens tvaiku piesātinātā gaisā vai lietū mati jāmazgā noteikti – citādi vieglais kalmju aromāts atkāpjas un smārds kļūst traucējošs.

Ja sāp locītavas, sprands vai krusti. Dara tā

* Saplūc pamatīgu sauju nātru, labāk jaunas, nevis pāraugušas, un kārtīgi izper sāpošo zonu, pēc tam no jau samaidzītajiem augiem izveido kompresi, ko stingri piesien nopērtajai vietai un atstāj uz visu nakti. Ja no rīta nātres ir ļeckaini tumšas un sulas pilnas, organisms šādu dziedināšanu neatzīst. Turpretī, ja komprese kļuvusi kā izžuvis siens, var uzskatīt, ka terapija gājusi labumā.

Protams, procedūra ir nepatīkama – sūrst, sāp, dzeldina. Tomēr vērts paciesties, jo šāda iedarbība ne vien uzmundrina asinsriti, bet aktivē šķidrumu kustību visā ķermenī. Parasti uz procedūras atkārtošanu neviens nav īpaši jāmudina, jo sajūta, ka mokošās sāpes atkāpušās, iedarbojas spēcīgāk nekā nātru dzēlieni.

Reklāma
Reklāma

Nātru iedarbību vērts pastiprināt, vienlaikus ar šo terapiju tās iemānot arī kādā ēdienā vai zaļajā kokteilī.

Vienkāršākais veids: nātres blenderī sasmalcina, atšķaida ar ūdeni un ar visiem biezumiem izdzer. Garšas uzlabošanai var pēc patikas improvizēt, nātru biezenim pievienojot citronu, zemenes, medu vai gurķus un zaļumus.

* Locītavu sāpju mazināšanā no nātrēm daudz neatpaliek virza. No vagas noceltu īsti sakuplojušu virzas deķi rūpīgi novieto vai nu uz osteohondrozes skartās sāpošās zonas, vai ceļu, varbūt roku locītavām, tad blīvi nosien. No rīta lūkojas, kā organisms uz to reaģējis. Ja iekaisums kompresi izkaltējis – der! Bet, ja zaļums sapļecis, tas nav bijis piemērots.

Ja aizkuņģa dziedzeris vairs netiek galā ar gremošanas fermentu producēšanu un glikozes daudzuma regulēšanu asinīs. Dara tā

* Izlupina valriekstu kodolu starpsieniņas, piepilda ar tām pusi trauciņa un pārlej ar degvīnu, lai šķidrums būtu divu pirkstu augstumā virs čagām. Tur vienu nedēļu tumšā vietā. Dzer pa sešiem pilieniem katru rītu tukšā dūšā, atšķaidītu ar ūdeni. Kūres ilgums – no divām nedēļām līdz trim mēnešiem, ņemot vērā pašsajūtu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.