Foto – Rihards Baumanis

Autosportistiem Jānim un Artim Baumaņiem vareni rezultāti Zviedrijā 0

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis no STARD komandas svētdien izcīnīja sesto vietu Zviedrijā notikušā pasaules čempionāta sezonas septītā posma finālā prestižākajā “SuperCar” klasē.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Finālā Baumanis startā aizbrauca ceturtajā vietā, bet trešajā aplī viņš iebrauca džokera aplī, kas viņam lika atkrist uz pēdējo – sesto – vietu. Tomēr latvietis acīmredzami bija pieļāvis kādu kļūdu, jo pēcāk viņš no konkurentiem sāka atpalikt arvien vairāk, kā rezultātā viņš savu vietu vairs neuzlaboja.

Tikmēr par šī posma uzvarētāju kļuva pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, bet otro vietu izcīnīja norvēģis Andreass Bakerūds. Savukārt trešais bija slavenais francūzis Sebastjans Lēbs.

Kāds no Latvijas braucējiem pasaules čempionāta posma finālā šogad iekļuva tikai otro reizi. Sezonas otrajā posmā Portugālē tas izdevās Reinim Nitišam, noslēgumā izcīnot piekto vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam pusfinālā Baumanis savā braucienā bija trešais, sasniedzot finālu.

Pēc sestdien veiktajām pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Baumanis bija tikai 15.pozīcijā, tomēr svētdien savus rezultātus izdevās krasi uzlabot, jo trešajā kvalifikācijas sesijā viņš bija piektais, kamēr ceturtajā – septītais.

Šādi rezultāti latvietim kopējā ieskaitē ar nopelnītiem 136 punktiem ļāva pakāpties uz astoto vietu un iekļūt starp tiem 12 braucējiem, kuri startēja pusfinālā.

Savukārt otram Latvijas pārstāvim pasaules čempionāta “SuperCar” klasē Nitišam no EKS vienības svētdien bija neveiksmīga. Pēc pirmās dienas latvietis atradās 12.vietā, bet trešajā kvalifikācijā viņš uzrādīja 14.rezultātu. Beidzamajā – ceturtajā – kvalifikācijas kārtā Nitišs pēc lēciena, nesaskaroties ar nevienu konkurentu, sabojāja savas “Audi” automašīnas aizmugurējo piekari, kā rezultātā viņam nedēļas nogale beidzās jau pēc kvalifikācijas.

Kvalifikācijas noslēgumā Nitišs ar 112 punktiem bija 18.vietā, kamēr par tās uzvarētāju ar 190 punktiem kļuva pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Kristofešsons

Savukārt kopvērtējuma vicelīderis un Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems Norvēģijā nestartē, jo šajā laikā viņš piedalās DTM salonmašīnu čempionātā, kur pretendē uz savu trešo titulu karjerā.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12 posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Turpat Zviedrijā šajā nedēļas nogalē norisinājās Eiropas čempionāta trešais posms “Super 1600” klasē, kur uzvaru izcīnīja Artis Baumanis.

Latvietis bija otrais jau pēc sestdienas veiktajām četrām kvalifikācijas kārtām, bet savā pusfināla braucienā bija pirmais, pārliecinoši sasniedzot finālu. Savukārt izšķirošajā cīņā A.Baumanis par vairāk nekā sekundi apsteidza ungāru Kristiānu Šābo.

Savukārt Arnis Odiņš savās debijas sacensībās ieņēma 15.vietu un tika pie diviem punktiem Eiropas čempionāta kopvērtējumā, kamēr Juris Spīķis savās otrajās sacīkstēs ierindojās 19.pozīcijā.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā “Super 1600” klasē pēc aizvadītiem diviem posmiem līderis ar 50 punktiem bija lietuvietis Kaspars Navicks, kuram ar 45 punktiem sekoja dānis Ulriks Linnemans, bet turpat ar 44 punktiem bija Baumanis un Jusi Peteri Lepihalme. Savukārt Spīķis ar astoņiem punktiem ieņēma 14.pozīciju.