Ainars Bagatskis un viņa vadītā “Kyiv” no ventspils mājās brauks ar uzvaru.

Bagatskis sarūpē BK “Ventspils” basketbolistiem šosezon pirmo zaudējumu Eiropas kausā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa otrā posma trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 78:81 (21:20, 24:18, 17:22, 16:21) piekāpās Latvijas trenera Ainara Bagatska vadītajai Ukrainas vienībai “Kyiv”.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Kurzemnieki cieta savu pirmo zaudējumu FIBA Eiropas kausā šajā sezonā.

“Ventspils” rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Ronalds Zaķis, 13 punktus guva Mārcis Vītols, 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Klāvam Čavaram, bet desmit punkti – Vesam Vašpunam.

Tikmēr viesiem ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Kindals Hils, bet 16 punkti bija Vjačeslavam Petrovam.

Ventspilnieki pirmajās divās minūtēs pretiniekus atstāja uz “nulles”, kamēr paši guva četrus punktus. Nelielais izrāviens ļāva pirmo ceturtdaļu atrasties vadībā, pāris reizes iekrājot sešu punktu pārsvaru.

Otrās ceturtdaļas sākumā vadība tika izlaista, taču lielākoties ar Čavara gādību, tika veikts deviņu punktu izrāviens, kā rezultātā vadībā tika atgūta. Ceturkšņa turpinājumā “Ventspils” pārsvars svārstījās no astoņiem līdz trim punktiem, bet pirmais puslaiks tika uzvarēts ar 45:38.

Otrajā puslaikā Kijevas basketbolisti pakāpeniski atspēlējās un ceturtās ceturtdaļas sākumā pārņēma vadību – 63:62. Nedaudz vēlāk ar sešu punktu izrāvienu viesiem no Kijevas bija jau piecu punktu pārsvars. Ventspils basketbolisti gan atspēlējās un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Jānis Kaufmanis izlīdzināja rezultātu – 72:72.

Pusotru minūti komandām nesekmējās ar uzbrukumiem, bet tad Vjačeslavs Petrovs ar “trejaci” izvirzīja vadībā Bagatska vīrus. Tiesa, nākamajā uzbrukumā Kaufmanis vēlreiz panāca neizšķirtu (75:75). Viesi ar vienu precīzu “sodiņu” atkal atguva vadību, turpretī ventspilnieki izniekoja uzbrukumu, kā rezultātā atkal bija jāpārkāpj noteikumi – 75:78.

Arī “Ventspils” tika pie iespējas izpildīt soda metienus, un Timotijs Šortss līdz punktam sadzēsa kijeviešu pārsvaru. Cerot uz atspēlēšanos, “Ventspils” atkal bija spiesta apturēt pretiniekus, kā rezultātā desmit sekundes pirms finālsvilpes Ukrainas komandai atkal bija trīs punktu pārsvars.

Otrā laukuma galā 5,6 sekundes pirms finālsvilpes pie diviem soda metieniem tika Kaufmanis. Pirmo viņš trāpīja grozā, bet otrais nebija precīzs. Ari viesi ieraidīja vienu no diviem “sodiņiem”, bet Kaufmanis pēdējā sekundē netrāpīja ļoti tālu “trejaci”, un “Ventspils” cieta zaudējumu ar 78:81.

Kijevas komanda ar trim uzvarām trīs spēlēs ir grupas līdere, bet Ventspils vienība ar diviem panākumiem atrodama otrajā vietā. Ventspilnieki viesos ar 96:76 uzvarēja Kermendas “Egis” no Ungārijas, bet savā laukumā sagrāva “Landstede Hammers” ar 111:74.

Jau ziņots, ka “Ventspils” pirmajā posmā triumfēja savā apakšgrupā, pa divām reizēm pārspējot Prištinas “Sigal” no Kosovas, Nikosijas APOEL no Kipras un Baireitas “Medi” no Vācijas. Savukārt “Kyiv” apakšgrupā ieņēma pirmo vietu ar bilanci 4-2, otrajā vietā grupā atstājot Minskas “Cmoki” ar Edmundu Valeiko treneru kolektīvā.