Rūdolfs Balcers (no labās) pret Kolorādo “Avalanche” hokejistu Kolinu Vilsonu.

Balceram un Girgensonam uzvaras 0

Pie uzvarām trešdien NHL čempionāta spēlēs tika Rūdolfa Balcera un Zemgus Girgensona pārstāvētās komandas, abiem latviešiem ar rezultativitāti neizceļoties.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Balcers un Otavas “Senators” mājās ar rezultātu 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) pārspēt Kolorādo “Avalanche”, kamēr Girgensons un Bufalo “Sabres” viesos ar 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Kalgari “Flames”.

Abi Latvijas hokejisti spēlēja savu komandu ceturtajā uzbrukuma virknējumā.

Balceram trešā uzvara

“Senators” izcīnīja trešo uzvaru pēdējos četros mačos, bet Balcers laukumā bija 11 minūtes un 24 sekundes. Liepājnieks reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja divus sāncenšu metienus, nopelnot neitrālu lietderības koeficientu.

Otrajā trešdaļā pēc Breidija Tkačuka, Marka Stouna un Raiena Dzingela precīzajiem metieniem “Senators” ieguva 3:0 vadību un šo pārsvaru arī noturēja, savukārt noslēdzošajā periodā mājinieku labā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Mets Dušeins, kurš spēlēja pret savu bijušo komandu.

Balcers šosezon aizvadītajās sešās NHL spēlēs guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, tikdams pie neitrāla lietderības koeficienta, kamēr komanda ir tikusi pie trim uzvarām, tikpat mačos arī zaudējot.

“Senators” ar 41 punktu 47 spēlēs ir pēdējā, 16.vietā Austrumu konferencē un ir viena no līgas vājākajām komandām.

“Sabres” glābj komandas kapteinis

Tikmēr Bufalo komanda pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, turpinot cīņu par play off.

Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku metienu, nopelnīdams pozitīvu lietderības koeficientu +1.

“Sabres” divreiz nonāca iedzinējos, taču spēja atspēlēties, turklāt 50.minūtē viesus vadībā izvirzīja Džeiks Makeibs. Tiesa, tikai īsu brīdi, jo drīz vien Noā Henifins panāca izlīdzinājumu. Savukārt uzvaru viesiem no Bufalo pagarinājuma otrajā minūtē ar skaistu izgājienu uz vārtiem nodrošināja komandas kapteinis Džeks Aikels.

Girgensons šajā sezonā 39 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis septiņas rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -3.

“Sabres” ar 54 punktiem 46 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu.