Matīss Kivlenieks Klīvlendas “Monster” vārtos.

Balcers un Kivlenieks – trešās zvaigznes AHL spēlēs 0

Četri Latvijas hokejisti sestdien Amerikas Hokeja līgā (AHL) aizvadīja individuāli veiksmīgas spēles, viņu pārstāvētajām komandām startējot ar dažādām sekmēm.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Uzbrucējs Rūdolfs Balcers guva vārtus, bet viņa pārstāvētā Belevilas “Senators” mājās ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) pārspēja Jūtikas “Comets”.

Balcers precīzs bija trešā perioda septītajā minūte, kad panāca 3:1, tādējādi gūstot uzvaras vārtus. Viņš šajā spēlē četras reizes meta pa vārtiem, tika pie divām soda minūtēm, iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1 un tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Latviešu uzbrucējs šajā sezonā laukumā devies 23 AHL spēlēs, kurās guvis desmit vārtus, veicis 17 rezultatīvas piespēles un ticis pie pozitīva lietderības koeficienta +16.

Citā mačā vārtsargs Matīss Kivlenieks palīdzēja Klīvlendas “Monsters” mājās ar 5:4 (2:3, 0:0, 2:1, 1:0) pagarinājumā pārspēt Toronto “Marlies” vienību, kuras rindās ar rezultatīvu piespēli atzīmējās aizsargs Kristiāns Rubīns.

Maču “Monsters” vārtos iesāka Veini Vehvilainens, kurš 15 minūtēs ielaida trīs ripas. Viņa vietā stājās Kivlenieks, kurš atlikušajā laikā atvairīja 29 no 39 pretinieku mestajām ripām un tika atzīts par spēles trešo zvaigzni. Latviešu vārtsargs šajā sezonā 18 AHL spēlēs vidēji ielaidis 2,91 ripu un atvairījis 90,3% metienu.

Tikmēr Rubīns šajā spēlē divreiz meta pa vārtiem un dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Viņam šosezon 30 AHL cīņās ir vieni vārti, septiņas rezultatīvas piespēles un pozitīvs lietderības koeficients +2.

Abas komandas tikās arī piektdien, kad “Monsters” uzvarēja ar 5:2 un Kivlenieks tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

Citā spēlē ar rezultatīvu piespēli atzīmējās uzbrucējs Rodrigo Ābols, kura pārstāvētā Springfīldas “Thunderbirds” savā laukumā ar 6:2 (0:0, 3:2, 3:0) apspēlēja Bridžportas “Sound Tigers”.

Ābols pa vārtiem nemeta, bet cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderību +1. Viņš šosezon 21 spēlē guvis divus vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +7.

Turpretī zaudējumu cieta uzbrucēja Ņikitas Jevpalova pārstāvētā Lavālas “Rocket”, kas viesos ar 2:3 (0:0, 2:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Bingemtonas “Devils” pārākumu.

Jevpalovs statistikas ailēs neatzīmējās un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2, tādējādi būdams laukumā abos zaudētajos vārtos. Uzbrucējs šajā sezonā 42 spēlēs atzīmējies ar pieciem vārtiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -3.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir “Senators”, kas 58 punktiem 45 spēlēs atrodas Ziemeļu divīzijas līderpozīcijā.