Rūdolfs Balcers aizvadīja lielisku spēli pret Austriju, piedaloties četros no pieciem Latvijas izlases vārtu guvumiem.

Balcers: Zinājām, ka austrieši trešajā periodā vairs nevarēs tā paskriet 0

Latvijas izlase sestdien Bratislavā ar skaistu uzvaru pār Austriju (5:2) sāka dalību pasaules čempionātā, par spēles varoni kļūstot Rūdolfam Balceram, kurš piedalījās četros no pieciem vārtu guvumiem.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Balcers otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātā guva Latvijas izlases pirmo vārtus, sestdien aizvadītajā mačā izceļoties ar trim rezultatīvām piespēlēm, asistējot Laurim Dārziņam, Rodrigo Ābolam un Ronaldam Ķēniņam. Lieliska spēle 22 gadus vecā liepājnieka izpildījumā, kurš uz ledus pavadīja 18 minūtes un 34 sekundes, sešas reizes metot pa vārtiem un nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +2.

Šosezon NHL debitējušais Balcers pēc mača intervijā portālam “la.lv” gan norādīja, ka mačs bijis ļoti grūts un tikai pēdējā periodā izdevies aplauzt austriešu ragus.

Rūdolfs Balcers: Spēles sākums bija nervozs, jo austrieši baigi nāca virsū, bet pēc tam viss sanāca un beigās sanāca skaista spēle un laba uzvara.

Četri no vārtiem tika iemesti Austrijas izlases vārtu “devītniekā”.

Visi tie goli patiešām bija smuki. Rodžers (Ābols) labi ielika, Ronis (Ķēniņš) un Ginča (Meija) arī smuki trāpīja. Skaisti goli.

Varbūt bija norādījums no treneriem, lai metat pa augšu?

Jā bija gan. Šim vārtsargam (Davidam Kikertam) cimds varbūt ir nedaudz zemāk, arī krīt zemē, bet pa ledu viņš ir diezgan labs. Es gan nezinu, vai čaļi pirms metieniem pie tā piedomāja, bet kaut ko ģērbtuvē par to mums teica.

Otro gadu pēc kārtas tu gūsti Latvijas izlases pirmos vārtus čempionātā. Noskaņojies, ka tieši tev ir jāiemet?

Nē tā ne, bet kādam jau ir jāsāk. Tur labi sanāca, normāli izspēlējām vairākumu un man bija iespēja. Šodien vairākums ļoti labi gāja. Mums bija piecu minūšu vairākums un labi, ka tajā iemetām, jo pēc tam jau bija pārliecība un viss aizgāja. Neiemestu, būtu sūdīgāk.

Tajā vairākumā gan paši arī ielaidāt. Kas tur notika?

Biju uz soliņa un cik redzēju, tad četratā aizgāja uz priekšu un neviens nepalika vidū. Austrieši izcīnīja ripu un palika divatā uz vienu. Tur mūsu pašu kļūda bija, ko viņi izmantoja.

Ko treneris pirms trešā perioda teica, jo iznācāt krietni labāki?

Teica to pašu, ko pirms pirmā un otrā perioda – spēlēt mūsu hokeju. Mēs zinājām, ka viņi (austrieši) baigi skrien, bet visus trīs periodus viņi nevarēs tā noskriet. Mums trešajā periodā vajadzēja spēlēt to hokeju, ko iepriekš, jo ja visu maču tā spēlējam, tad varam uzvarēt.

Latvija uzvar Austriju

Tev tagad ir arī NHL pieredze, bet vai pirms mača nebija uztraukums?

Protams, mazs uztraukums bija. Ne jau tā, ka viss ķermenis drebētu, bet iekšā tā nedaudz jocīgāk bija. Varbūt tāpēc sākums tāds bija, bet tālāk jau viss bija kārtībā. Atmosfēra forša, skaļi, jūtams atbalsts.

Rīt jau pretī nāks nopietnāks pretinieks (Šveice). Kā gatavosities viņiem?

Jāatpūšas, labi jāpaēd, labi jāizguļas un rīt jāiet uz cīņu. Vai zinu, kā viņi pirmo maču nospēlēja. Zinu, 9:0 uzvarēja (Itāliju).

Kad pēdējo reizi spēlē guvi četrus punktus?

Īsti neatceros, bet šķiet, ka man šosezon AHL bija viens tāds mačs.