Signe Baldere-Sildedze
Signe Baldere-Sildedze
Publicitātes foto

Baldere-Sildedze: “Repharm” nav tiesību un pilnvaru uz Annai Emīlijai Maliginai piederošajām “Olainfarm” akcijām 0

Lai arī ko “Repharm” grupa publiskajā telpā apgalvotu, tai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” kapitāldaļām, teikts Annas Emīlijas Maliginas dabiskās aizbildnes un likumiskās pārstāves Signes Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka saistības, ko “Repharm” grupas uzņēmums “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir pārņēmusi no SIA “Zdorovie Europe” (tagad – SIA “Farma Fund”), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā jau kopš 2020.gada maija.

Baldere-Sildedze vērš Tieslietu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Konkurences padomes uzmanību uz notiekošo mēģinājumu piesavināties viņas meitas īpašumā esošās akcijas un kapitāla daļas, aicinot iesaistīties un arī nepieļaut mazākuma akcionāru tiesību rupjus pārkāpumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms nonākšanas “Repharm” grupas uzņēmuma “Rīgas farmaceitiskā fabrika” īpašumā “Farma Fund” nosaukums bija “Zdorovie Europe” un tas bija Ukrainas farmācijas kompānijas “Zdorovye LTD” meitasuzņēmums.

Baldere-Sildedze, kā likumiskā pārstāve savas meitas interesēs 2019.gada 30.septembrī noslēdza priekšlīgumu (nevis pirkuma līgumu) ar “Zdorovie Europe”, kas paredzēja “Olainfarm” akciju un “Olmafarm” kapitāldaļu pārdošanu 2023.gadā. Tomēr 2020.gada 25.maijā šis priekšlīgums tika izbeigts, jo radās pamatotas aizdomas par šajā darījumā norēķiniem izmantotās naudas izcelsmi.

“Repharm” grupa noklusē, ka minētajā darījumā vispār nav piedalījusies. Tagad “Repharm” grupas uzņēmuma rīcībā ir nonācis nevis līgums, bet gan spēkā neesošs un izbeigts priekšlīgums. Priekšlīgumu izbeidzu jau 2020.gada maija saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 30. pantu,” paziņojumā skaidro Baldere-Sildedze.

“Zdorovie Europe” ne ar veco, ne arī jauno nosaukumu nav veikuši daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai – šādi “Repharm” apgalvojumi neatbilst patiesībai, uzsver Baldere-Sildedze, norādot, ka “Zdorovie Europe” bija apmaksājusi pusi no garantijas summas, bet otru pusi nesamaksāja, jo 2020.gadā priekšlīgums, kas paredzēja nākotnē slēgt pirkuma līgumu, tika izbeigts.

Viņa uzsver, ka garantijas summa nav pirkuma maksa. Jebkuras naudas summas, ko SIA “Zdorovie Europe” jeb nu jau SIA “Farma Fund” pēc publiskiem izteikumiem, ka tā plāno turpināt veikt maksājumus, netiks pieņemtas un tiks atskaitītas atpakaļ.

“”Repharm” grupa aizmirsusi pateikt un noklusē, ka par jau 2020.gadā izbeigto priekšlīgumu ir civiltiesisks strīds un lieta atrodas tiesā. Par 2019.gada 29.oktobra priekšlīgumu Rīgas rajona tiesā atrodas lieta, kurā “Zdorovie Europe” – tagadējā SIA “Farma Fund” – prasa 2020.gada maijā izbeigtā priekšlīguma izpildi, lai gan noformulējusi šo prasību kā nemateriālu un nav samaksājusi pat valsts nodevu,” teikts paziņojumā.

Reklāma
Reklāma

Viņa norāda, ka “Repharm” grupa ar visām iespējamajām metodēm mēģina iegūt kontroli pār AS “Olainfarm” un tai piederošajiem meitas uzņēmumiem, tādā veidā būtībā plānojot iegūt dominējošu stāvokli farmācijas nozarē.

“”Repharm” grupas līdzīpašnieks Andrejs Leibovičs un viņa partneri kāro ne tikai pēc manas meitas Annas Emīlijas Maliginas piederošajām akcijām un daļām. Publiski pieejamā informācija liek izteikt ticamu minējumu, ka “Repharm” būtiski palielinājis savu faktisko kontroli pār “Olainfarm”. Ja var ticēt publiski pieejamajai informācijai, “Repharm” ieguva ievērojamu daļu “Olainfarm” akciju, iegūstot faktisko kontroli pār Nikas Sveļjevas daļām. “Repharm” grupa ir arī iegādājusies “Olainfarm” akcijas ar “Rīgas farmaceitiskās fabrikas” starpniecību. Ir novērots, ka Saveļjevas un “Rīgas farmaceitiskās fabrikas” pārstāvji veic saskaņotas darbības “Olainfarm” kopsapulcēs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) acīmredzot šim apstāklim nav pievērsusi uzmanību, jo “Repharm” par to nav paziņojusi ne FKTK, ne arī publiski,” teikts Balderes-Sildedzes paziņojumā.

Viņa informē, ka jau 2019.gada 17.jūnijā kārtējā akcionāru sapulcē uzrunājusi klātesošos akcionārus un informējusi, ka nedēļu pirms šīs sapulces ar “Repharm” grupu saistītas personas – Leibovičs un Vadims Telica – izteikuši konkrētu piedāvājumu pārdot akcijas, ko Baldere-Sildedze nepieņēma.

“Piedāvājums tika izteikts ultimatīvā formā ar izspiešanas elementiem. Toreiz man tika uzrādīti divi līdzmantinieku jau parakstīti dokumenti, sagatavoti iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā izmaiņu veikšanai un man tika dotas divas stundas laika pievienoties viņu lēmumam atsavināt akcijas. Jau toreiz izteicu aizdomas, ka ir iestājies obligātais akciju atpirkums saistībā ar divu akcionāru apzinātu rīcības saskaņošanu, divu lielu akciju pakešu pārdošanu vienai personai, kura iegūst no akcijām izrietošas balsstiesības tādā daudzumā, kas nosaka obligātā akciju atpirkuma piedāvājuma izteikšanu. Uzskatu, ka tas ir tiešs apliecinājums ar kādām metodēm, un kādā veidā šobrīd dažas personas cenšas iegūt kontroli pār “Olainfarm”,” norāda Baldere-Sildedze.