Jānis Timma.
Foto – LETA/EPA/Toms Kalniņš

Basketbola izlase Kristapa Porziņģa klātbūtnē pārbaudes mačā zaudē Somijai 1

Latvijas izlases basketbolisti, gatavojoties 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra otrā posma pirmajām divām spēlēm, piektdien savā laukumā Kristapa Porziņģa klātbūtnē ar 84:86 (17:27, 25:22, 16:18, 26:19) piekāpās Somijai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Valstsvienības rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Jānis Strēlnieks, bet 12 punktus pievienoja viņa komandas biedrs Pirejas “Olympiakos” sastāvā Jānis Timma. Vēl “double-double” sakrāja Mārtiņš Meiers, kuram 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas, bet tikpat punktus guva arī Aigars Šķēle.

Latvijas komandu piektdien klātienē atbalstīja arī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Porziņģis, kurš atradās uz komandas soliņa. Tāpat spēles laikā tika izspēlētas divas biļetes uz NBA nākamās sezonas spēli Londonā, kas risināsies 17.janvārī, cīņu aizvadot “Knicks” un Vašingtonas “Wizards” vienībām.

Pirmajā ceturtdaļā Somija demonstrēja labāku sniegumu, pēc desmit minūtēm esot desmit punktu vadībā. Otrajā spēles nogrieznī Latvijas izlase centās atspēlēties, taču rezultātu izdevās sadeldēt tikai līdz septiņiem punktiem.

Atgriežoties no puslaika pārtraukuma Latvijas izlase joprojām nevarēja atrast veidus kā pārspēt Somiju. Mača izskaņa bija nervoza, jo minūti pirms beigām rezultāts vēstīja 76:78, bet 13 sekundes pirms beigām, pateicoties diviem precīziem Aigara Šķēles soda metieniem, rezultāts kļuva 84:86.

Bumba nonāca Ukrainas rīcībā, taču viesi kļūdījās, izspēlējot bumbu. Rezultātā tā nonāca Latvijas rīcībā un mājiniekiem bija iespēja izraut uzvaru. Strēlnieks meta izšķirošo trīspunktu metienu, taču tas bija neprecīzs, kā rezultātā ukraiņi izcīnīja laimīgu uzvaru.

Abām komandām šī bija otrā tikšanās nedēļas laikā. Pagājušajā piektdienā Latvijas izlase pārbaudes spēlē viesos Espo pilsētā cieta neveiksmi ar rezultātu 73:80.

Pēc mača ar somiem Latvijas izlase dosies uz Lietuvu, lai svētdien Viļņā pārbaudes mačā tiktos ar šīs valsts izlasi.

Savukārt Pasaules kausa kvalifikācijas otro posmu Latvija sāks 14.septembrī, kad Rīgā spēkosies ar Eiropas čempioni Slovēnijas izlasi, bet trīs dienas vēlāk Madridē gaidāma cīņa ar Spāniju.

Latvijas izlasei šajā sasaukumā jāiztiek bez Anžeja Pasečņika, Žaņa Peinera, Daira Bertāna un Rolanda Šmita. Tāpat jau iepriekš bija zināms, ka komandā nebūs Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošie Dāvis Bertāns un Kristaps Porziņģis, kā arī kandidātu sarakstā nav šogad NBA draftētā Rodiona Kuruca. No savainojuma pašlaik turpina atlabt arī “VEF Rīga” uzbrucējs Mareks Mejeris.

Tikmēr vien ceturtdien komandai pievienojās Jānis Strēlnieks un Jānis Timma, kurus uz izlasi palaida Grieķijas klubs Pirejas “Olympiakos”.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar sešām uzvarām sešās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar četriem panākumiem seko Turcija un Latvija. Melnkalnei un Ukrainai ir trīs uzvaras, kamēr Slovēnijai ir divi panākumi.

Pirmajā posmā Latvija pa divām reizēm spēkojās ar Turciju un Ukrainu, kā arī Zviedriju, kas netika nākamajā kvalifikācijas kārtā, bet otrajā posmā gaidāmas cīņas pret Spāniju, Melnkalni un Slovēniju.

Pēc pirmajām divām spēlēm Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Latviju 29.novembrī gaida cīņa Rīgā pret Melnkalni, bet 2.decembrī viesos būs duelis pret Slovēniju. Visbeidzot trešajā “logā” nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīram, kas nākamgad notiks Ķīnā, kvalificēsies grupas trīs labākās izlases.