Basketbola salūts Tallinā 0

Latvijas un Igaunijas basketbola līgas spēlē Tallinas “Kalev/Cramo” ar graujošu 97:57 rezultātu pārspēja BK “Liepāja”. Igaunijas čempioniem tā bija otrā uzvara divās spēlēs, kurzemniekiem otrais zaudējums.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Interesantākie notikumi laukumā risinājās spēles pirmajā nogrieznī, kad abas komandas sarīkoja īstu basketbola salūtu. Pirmajās piecās minūtēs abas komandas kopā trāpīja 14 no 16 metieniem no spēles, rezultāts uz tablo mainījās kā kaleidoskopā. Liepājnieki šajos brīžos turēja līdzi un ik pa brīdim izrāvās pat priekšā. Pēdējo reizi ar 19:18 pirmās ceturtdaļas vidū.

Pirmās ceturtdaļas rekordi tomēr piederēja “Kalev/Cramo” spēlētājiem. Viņi trāpīja grozā 13 no 15 metieniem no spēles, tostarp visus septiņus tālmetienus. Individuāli izcils bija Kaboverdes izlases aizsargs, Polijas čempionāta pagājušās sezonas vērtīgākais Ivans Almeida (attēlā), kurš desmit minūtēs sakrāja 21 punktu!

Meistarības izteiksmē Igaunijas čempionu pārsvars katrā no ceturtdaļām bija mērāms ar apmēram desmit punktiem, kas spēles gala iznākumu pārvērta graujošā iznākumā. Otro dienu pēc kārtas spēlējošajiem liepājniekiem daudz maz stabilu spēli uzbrukumā rādīja tikai Džastins Džonsons. Viņš savas līdera dotības apliecināja jau pirms sezonas “Wind” kausa izcīņā un tagad nav šaubu, kur meklējams BK “Liepāja” motors.

Salīdzinot ar pirmo spēli pret “TalTech”, šoreiz liepājnieku līderu spēles laiks tika samazināts par apmēram desmit minūtēm, pie vārda vairāk tika jaunie spēlētāji, tomēr neviens nav izceļams par īpašiem ierakstiem spēles statistikā.

Nākamās spēles ar Latvijas komandu līdzdalību notiks trešdien: “Valka/Valga” – BK “Jūrmala”, “Valmiera Glass/ViA” – “Tartu universitāte”, BK “Ventspils” – “Parnu Sadam”, BK “Ogre” – “Kalev/Cramo”.

LATVIJAS – IGAUNIJAS BASKETBOLA LĪGA

“Kalev/Cramo” – BK “Liepāja” 97:57 (38:28, 58:37, 81:51). Almeida 27, Lukass, Mirkovičs pa 13; Džonsons 19, Nausēda 13, Besiks, Ate pa 6.