AP/Scanpix

“Bayern” grauj, grandu duelī neizšķirts 0

Anglijas premjerlīgas iepriekšējās sezonas čempione Londonas “Chelsea” otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Spānijas klubu “Barcelona”, kamēr Vācijas bundeslīgas flagmanis Minhenes “Bayern” savu skatītāju priekšā ar 5:0 (1:0) sagrāva Stambulas “Bešiktaš” no Turcijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Londonā notikušajā duelī mājiniekiem vārtus guva brazīliešu pussargs Viljans, kamēr “Barcelona” rindās izcēlās argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi.

Lai gan “Barcelona” futbolisti vairāk konotrolēja bumbu, tomēr biežāk pa vārtiem sita londonieši. Spēles 62.minūtē Viljans pēc Edena Azāra piespēles aiz soda laukuma robežas precīzi sita garām viesu futbolistiem, raidot bumbu labajā vārtu stūrī.

Tiesa, 15 minūtes pirms pamatlaika beigām “Barcelona” panāca izlīdzinājumu. Savā soda laukumā rupji kļūdījās “Chelsea” dāņu aizsargs Andreass Kristiansens, bumbu savā rīcībā iegūstot “Barcelona” pussargam Andresam Injestam. Barselonas komandas kapteinis atspēlēja bumbu pa sitienam Mesi, argentīniešu superzvaigznei raidot to vārtos.

Tikmēr Minhenē notikušajā mačā pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Tomass Millers un Roberts Levandovskis.

“Bešiktaš” jau spēles 16.minūtē nonāca mazākumā, Stambulas kluba horvātu aizsargam Domagojam Vidam par pēdējās cerības sodu saņemot sarkano kartīti. Tiesa, “Bayern” viena futbolista pārspēku izmantoja vien divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad Millers no vārtu priekšas atklāja rezultātu.

Otrie vārti tika gūti otrā perioda astotajā minūtē, kad “Bayern” franču uzbrucējs Kingslijs Komans sita precīzi no aptuveni desmit metriem. Otrā puslaika vidū Millers ieraidīja vēl vienu bumbu “Bešiktaš” vārtos, vēlreiz sekmīgi nospēlējot vārtu priekšā.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes poļu uzbrucējs Levandovskis pēc viesu vārtsarga neveiksmīga mēģinājuma piefiksēt bumbu panāca jau 4:0 “Bayern” labā. Tiesa, ar to nebija gana, un deviņas minūtes vēlāk Levandovskis, izmantojot “Bešiktaš” sarauto aizsardzību, ieraidīja piekto bumbu Stambulas kluba vārtos.

Atbildes spēles notiks pēc trim nedēļām, uzvarētājai divu maču summā iekļūstot ceturtdaļfinālā.