Beļģija gariem zobiem uzvar Angliju un finišē pirmajā vietā grupā 2

Beļģijas futbola izlase ceturtdien Kaļiņingradā cīņā par uzvaru Pasaules kausa finālturnīra G apakšgrupā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Angliju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Tikmēr mačā starp divām izlasēm, kuras neiekļuva astotdaļfinālā, Tunisija Saranskā ar rezultātu 2:1 (0:1) guva virsroku pār finālturnīra debitanti Panamu.

G apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Beļģija, kam ar sešiem punktiem sekoja Anglija, tālāk ar trim punktiem bija Tunisija, bet Panama palika bešā.

Noslēdzoties apakšgrupu turnīram, kļuvušas zināmi visi astotdaļfināla pāri. Tajos cīnīsies Beļģija ar Japānu, Anglija ar Kolumbiju, Portugāle ar Urugvaju, Francija ar Argentīnu, Spānija ar Krieviju, Horvātija ar Dāniju, Brazīlija ar Meksiku un Šveice ar Zviedriju.

Beļģijas izlases labā vārtus guva Adnans Januzajs.

Anglijas un Beļģijas futbola izlases šajā mačā nolēma pataupīt savus uzbrukuma līderus Heriju Keinu un Romelu Lukaku. Tāpat bija krietni lielas izmaiņas komandu starta vienpadsmitniekos, lai pamatsastāva spēlētāji negūtu traumas vai neiekrātu brīdinājumus.

Spēles pirmajā puslaikā ar bīstamiem sitieniem izcēlās Mišī Bačuajī un Maruāns Fellaini, bet beļģu raidījumus neitralizēja angļu aizsargi. Otrā puslaika sākumā, 51.minūtē Adnans Januzajs ar skaistu sitienu no soda laukuma atklāja mača rezultātu, izvirzīdams vadībā beļģus. Spēles 66.minūtē beļģu vārtu drošību apdraudēja Markuss Rešfords, taču viņa sitienu no tuvas distances atvairīja Tibo Kurtuā.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Denijam Velbekam bija iespēja panākt izlīdzinājumu, taču beļģu aizsargiem izdevās izsist bumbu no vārtu līnijas un saglabāt vadību mačā. Savukārt sešas minūtes vēlāk uz maiņu nākušais Drīss Mertenss varēja dubultot Beļģijas izlases pārsvaru, bet angļu vārtsargs Džordans Pikfords bija uzdevumu augstumos un glāba no otrā vārtu zaudējuma.

Tikmēr apakšgrupas otrajā duelī Tunisijas valstsvienībā izcēlās Fahredine ben Jusefs un Vābi Hazri.

Turnīra gaitā traumas guva divi Tunisijas izlases vārtsargi, šajā mačā par vārtu drošību rūpējoties Ajmenam Matluti.

Mača rezultāts tika atklāts 33.minūtē, kad bumba pēc 19 gadus vecā panamieša Hosē Luisa Rodrigesa sitiena atrada savu ceļu vārtos. Vārtu guvums gan tika ieskaitīts tunisietim Jasinem Meriā, no kura kājas bumba ielidoja cietoksnī. Pirmā puslaika kompensācijas laikā tunisiešiem bija iespēja panākt neizšķirtu, taču Vābi Hazri sitienu atvairīja Panamas izlases vārtsargs Haime Penedo.

Izlīdzinājumu 51.minūtē panāca Fahredine ben Jusefs, kurš nepieskatīts no vārtu priekšas noslēdza teicamu Tunisijas izlases izspēli. Tāpat arī nākamos vārtus tunisieši guva pēc lieliskas izspēles, vienatnē pie labā vārtu staba paliekot Hazri, kuram tikai atlika ieraidīt bumbu tukšā cietoksnī. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, Tunisijai nosargājot uzvaru.

Tunisijai šī bija pirmā uzvara Pasaules kausa finālturnīros kopš 1978.gada.