Brīdis no spēles. Foto – AFP/Scanpix/LETA

Beļģija uzveic Brazīliju un otro reizi iekļūst Pasaules kausa pusfinālā 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā Beļģijas futbola izlase piektdien ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2:0 (2:0) apspēlēja titulēto Brazīliju un otro reizi vēsturē sasniedza sacensību pusfinālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Brazīlijas futbolists Fernandinju pirmā puslaika ievadā bumbu raidīja savos vārtos, bet Kevins de Brujne guva otros Beļģijas izlases vārtus. Savukārt Brazīlijas izlases sastāvā vienīgo precīzo sitienu izpildīja uz maiņu nākušais Renātu Augūstu.

Līdz ar to Beļģija Pasaules kausa izcīņas pusfinālā iekļuva pirmo reizi kopš 1986.gada un šajā turnīra fāzē spēkosies pret Franciju.
Spēles sākumā brazīliešu centra aizsargs Tjagu Silva bumbu sita pret vārtu konstrukciju, taču beļģiem ātri izdevās iegūt pārsvaru. Pēc stūra sitiena 13.minūtē bumbu savos vārtus iesita Fernandinju, kurš šajā spēlē aizvietoja Kazemīru.

Brazīlieši lūkoja atgūties, taču zaudēja vēl vienus vārtus. Kādā no pretuzbrukumiem Beļģijas izlases rindās bumbu saņēma de Brujne, kurš 31.minūtē izpildīja precīzu un spēcīgu sitienu no soda laukuma robežas, pārspējot Alisonu.

Pirmās 45 minūtes noslēdzās ar nemainīgu rezultātu, bet otrajā puslaikā Brazīlija joprojām centās izmantot savas iespējas, taču beļģu aizsardzība tika galā ar visiem brazīliešu uzbrukumu mēģinājumiem.

Spēlē iesaistījās arī Renātu Augūstu, kurš neilgi pēc nākšanas laukumā pēc teicamas Filipes Koutinju piespēles 76.minūtē bumbu vārtos sita ar galvu un saglabāja intrigu spēlē.

Brazīlijai gan atlikušajās minūtēs neizdevās izraut vismaz neizšķirtu, beļģiem iekļūstot sacensību pusfinālā.

Beļģijas valstsvienība šajā Pasaules kausā izcīnījusi uzvaras visās četrās spēlēs – vispirms G apakšgrupā pret Panamu (3:0), Tunisiju (5:2) un Angliju (1:0), bet astotdaļfinālā tika gūta virsroka 3:2 pār Japānu, atspēlējoties no divu vārtu deficīta.

Savukārt Brazīlijas futbolisti E apakšgrupā ar 2:0 pieveica Serbiju un Kostariku, kā arī nospēlēja 1:1 ar Šveici, izcīnot pirmo vietu.

Astotdaļfinālā brazīlieši ar 2:0 pieveica Meksiku.

Sakrāto brīdinājumu dēļ Brazīlijas izlasei šajā mačā bija jāiztiek bez pussarga Kazemīru. Iepriekšējā duelī Brazīlija pietaupīja savainojumu guvušo aizsargu Marsēlu, kurš šoreiz izgāja sākumsastāvā.

Abas izlases Pasaules kausa finālturnīrā tikās 2002.gadā, astotdaļfinālā uzvaru ar 2:0 izcīnot nākamajai čempionei Brazīlijai.

Brazīlija ir visu laiku veiksmīgākā Pasaules kausu dalībniece. Par pasaules čempioni tā kļuvusi piecas reizes – 1958., 1962., 1970., 1994.
un 2002.gadā. Kopumā šī valstsvienība Pasaules kausa izcīņā spēlējusi 21 reizi, pa divām reizēm vēl paliekot otrajā un trešajā vietā.

Pirms četriem gadiem savās mājās notikušajā Pasaules kausā brazīlieši palika ceturtajā vietā. Šajā turnīrā komandas galvenais treneris ir Adenors Leonārdu Baši jeb Tite.

Beļģijas talantīgā izlase Pasaules kausā startē 13.reizi, bet līdz šim tikai vienu reizi sasniegts pusfināls, kad tas tika paveikts 1986.gadā. Savukārt pirms četriem gadiem Brazīlijā ceturtdaļfinālā ar 0:1 tika atzīts nākamās vicečempiones Argentīnas pārākums. Komandas galvenais treneris ir Roberto Martiness.

Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

Sacensībās sākotnēji piedalījās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs tika salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva izslēgšanas spēļu stadijā, kas sākās no astotdaļfināla.

Sacensības risinās viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.

Pasaules kausa visu laiku labākais vārtu guvējs ir vācietis Miroslavs Kloze, kurš izcēlies ar 16 vārtu guvumiem, bet slavenā brazīlieša Ronaldu kontā ir 15 precīzi sitieni.

Tikmēr vienīgais futbolists, kurš savas karjeras laikā ir izcīnījis trīs Pasaules kausus, ir leģendārais brazīlietis Pele. Līdz šim nevienam citam spēlētajam neko līdzīgu nav izdevies atkārtot. Starp šī brīža aktīvajiem spēlētājiem neviens nav ieguvis vairāk par vienu trofeju.

Brazīlijas izlases sastāvs – Alisons, Marsēlu, Tjagu Silva, Miranda, Fagners, Fernandinju, Paulinju (Renātu Augūstu, 73.min.), Filipe Koutinju, Neimars, Gabriels Žezūss (Duglass Kosta, 58.min.), Viljans (Robērtu Firminu, 46.min.).

Beļģijas izlases sastāvs – Tibo Kurtuā, Tomā Menjē, Tobijs Alderveirelds, Jans Vertongens, Vensāns Kompanī, Nasers Šadlī (Tomass Vermālens, 83.min.), Aksels Vitsels, Maruāns Fellaini, Kevins de Brujne, Edens Azārs, Romelu Lukaku (Jūri Tilmanss, 87.min.).