Beļģijas parlaments.
Beļģijas parlaments.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Beļģijas parlaments atbalsta ANO Globālo migrācijas paktu 0

Beļģijas parlaments ceturtdien atbalstīja ANO Globālo migrācijas paktu pēc tam, kad lielākā no valdošās koalīcijas četrām partijām atteicās to atbalstīt un strīds par to draudēja izraisīt valdības krišanu, vēstīja ziņu aģentūra “Belga”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Ir paredzēts, ka pasaules valstu līderi paudīs atbalstu šim paktam konferencē, kas 10. un 11.decembrī notiks Marokas pilsētā Marrākešā.

Vairākas valstis tomēr ir paziņojušas, ka nepievienosies šim dokumentam.
CITI ŠOBRĪD LASA

Labēji centriskā flāmu nacionālistu partija Jaunā flāmu alianse (N-VA), kas ir lielākā valdošās koalīcijas partija, ir pret šo paktu un otrdien sāka sociālo mediju kampaņu pret to. N-VA arī draudēja izstāties no koalīcijas, ja premjerministrs Šarls Mišels dosies uz Marrākešas konferenci paust atbalstu Globālajam migrācijas paktam.

Mišels, kuram neizdevās atrisināt strīdu valdībā, otrdien paziņoja, ka ierosinās parlamentam balsot par šo jautājumu.

“Es gribu, lai parlamentam būtu teikšana,” sacīja Mišels. “Man ir nodoms doties uz Marrākešu un darīt zināmu parlamenta nostāju.”

Ceturtdienas balsojumā Globālo migrācijas paktu atbalstīja trīs no koalīcijas partijām, kā arī daļa opozīcijas deputātu.

Pret pakta atbalstīšanu balsoja deputāti no N-VA, galēji labējās partijas “Vlaams Belang” (“Flāmu interese”) un frankofonās Tautas partijas.

Mišels pirms tam ceturtdien paziņoja, ka pakta atbalstīšana parlamenta balsojumā būtu “ļoti spēcīgs signāls”, pēc kura viņam būtu pienākums doties uz Marrākēšu “personīgā kārtā”, ievērojot Beļģijas konstitūciju. Viņš atzina, ka N-VA nostāja pret šo paktu rada konstitucionālu problēmu.

Mišels septembrī ANO mītnē Ņujorkā bija apsolījis, ka viņš ieradīsies Marrākešas konferencē, kur paredzēts parakstīt ANO Globālo paktu par drošu, sakārtotu un regulāru migrāciju.

ANO ir paziņojusi, ka šis pakts veicinās drošu un sakārtotu migrāciju un samazinās cilvēku kontrabandu.

Savukārt N-VA savā paziņojumā uzstāja, ka tas piespiedīs Beļģiju piekāpties imigrācijas jautājumos.

Lai gan šis pakts ir nosaukts par juridiski nesaistošu dokumentu, N-VA paziņoja, ka tas tomēr ir pārāk tālejošs un piešķirtu daudz papildu tiesību pat tiem imigrantiem, kas Beļģijā uzturas nelegāli.

Domstarpības par ANO Globālo migrācijas paktu ir satricinājušas arī citu Eiropas valstu valdības. Pagājušonedēļ Slovākijas ārlietu ministrs Miroslavs Lajčāks iesniedza atlūgumu pēc tam, kad Slovākija šo paktu noraidīja.

Reklāma
Reklāma

Paktu ir publiski noraidījušas ASV, Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Itālija, Polija, Slovākija, Šveice, Ungārija. Arī Latvijas Saeima ceturtdien pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas paktam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.