Baiba Bendika

Bendika ar precīzu šaušanu sasniedz šīs sezonas labāko rezultātu 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Rūpoldingā, Vācijā, Pasaules kausa piektā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās šāva nekļūdīgi, taču slēpošanas distancē zaudēja konkurentēm, ierindojoties 23.vietā, bet Jūlija Matvijenko ieņēma 105.vietu.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Bendika trasē devās ar 13.numuru un šāva perfekti, taču distancē solis nebija pārāk ātrs, finišējot 23.vietā. Viņa uzvarētājai norvēģietei Tirilai Ekhofai zaudēja minūti un 32 sekundes. Tomēr tā ir Latvijas biatlonistes augstākā vieta šajā Pasaules kausa sacensību sezonā.

Matvijenko startēja ar 71.numuru. Viņa šaušanā guļus kļūdījās vienreiz, stāvus – divas reizes un ieņēma 105.vietu 106 biatlonistu vidū.

Ekhofa svinēja 11.uzvaru karjerā individuālajās disciplīnās, tai skaitā šajā sezonā – jau piekto. Viņa distanci veica 18 minūtēs un 55,5 sekundēs, tāpat kā nākamo četru vietu ieguvējas sašaujot visus 10 mērķus. Otrā, atpaliekot par 29,7 sekundēm, bija zviedriete Hanna Ēberga, trešā ar 36,8 sekunžu atpalicību – itāliete Doroteja Vīrere. Savukārt ceturtajā vietā 50,1 sekundi aiz uzvarētājas finišēja baltkrieviete Hanna Sola, kurai tas bija tikai ceturtais starts Pasaules kausa individuālajās disciplīnās.

Ekhofa kļuva par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ar 441 punktu. Trīs punkti mazāk ir līdzšinējai līderei Dorotejai Vīverei, bet trešā ar 321 punktu ir francūziete Džulija Simona. Bendika šosezon ir nopelnījusi 57 punktus un ieņem 42.vietu, pakāpjoties sešas pozīcijas augstāk.

Iepriekšējā posmā, kas norisinājās Vācijas trasē Oberhofā, Bendika sprintā ieņēma pieticīgo 72.vietu. Sezonas pirmajās divās sprinta sacensībās viņa finišēja punktos (34. un 36.vieta), bet nākamajos divos palika ārpus pirmā četrdesmitnieka (45. un 72.pozīcija). Savukārt Matvijenko sprintā guvusi 104. un 89.vietu.

Ceturtdien būs sacensības sprintā vīriešiem, piektdien un sestdien – stafetēs dāmām un kungiem, bet svētdien – iedzīšana.