Baiba Bendika distancē.

Bendika šauj perfekti, tomēr par 4,3 sekundēm atpaliek no karjerā pirmā Pasaules kausa pjedestāla 0

Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Slovēnijas pilsētā Pokļukā aizvadīja teicamas Pasaules kausa izcīņas jaunās sezonas pirmās individuālās sacensības, izcīnot piekto vietu 15 kilometru distancē. No karjerā pirmā goda pjedestāla Baiba atpalika vien par 4,3 sekundēm.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Bendika distancē aizvēra visus 20 mērķus, tomēr pēc pēdējās šautuves nespēja noturēt tempu un sacensību noslēgumā palika piektā, palaižot garām konkurentes no Čehijas un Slovākijas.

Uzvaru posmā svinēja ukrainiete Jūlija Džima, kura tāpat kā Bendika šāva nekļūdīgi, taču finišā latvieti pārspēja par 20,8 sekundēm. Sudrabu izcīnīja poliete Monika Hojniša, kura neaizvēra vienu mērķi un Džimai zaudēja 5,9 sekundes, kamēr trešo vietu izcīnīja čehiete Markēta Davidova, kurai arī viena kļūda ugunslīnijā un 16,5 sekunžu deficīts pret uzvarētāju.

Savukārt uzreiz aiz goda pjedestāla palika slovākiete Paulīna Fialkova, kuru no trešās vietas šķīra trīs sekundes, bet Bendika bija vēl par 1,3 sekundi lēnāka.

Pēc pēdējās šaušanas Bendika bija trešā, Davidova viņai zaudēja deviņas sekundes, bet Fialkova teju 19 sekundes, tomēr pēdējā distances nogrieznī šīs divas sportistes bija ātrākas. Bendikai trasē bija 41.ātrākais solis.

Latvijas sportiste atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu Pasaules kausa posmos, jo piektā bija arī 2016.gada februārī sprinta sacensībās Kanādā, savukārt individuālajā 15 km distancē Bendikas karjeras rekords bija šogad janvārī Rūpoldingā izcīnītā desmitā vieta.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Jau ziņots, ka vīriem 20 kilometru individuālajā distancē uzvarēja titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, kamēr Latvijas sportisti bija starp atpalicējiem, bet apslimušais Andrejs Rastorgujevs nestartēja.