Baiba Bendika

Bendikai karjeras rekords pasaules čempionātos 0

Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika piektdien Itālijā izcīnīja 12.vietu pasaules čempionāta sacensībās 7,5 kilometru sprintā, planētas meistarsacīkstēs sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Par pasaules čempioni tika kronēta norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura šautuvē kļūdījās vienu reizi, finišēdama pēc 21 minūtes un 13,1 sekundes.

Sudrabu izcīnīja amerikāniete Suzana Danklī, kura šāva precīzi un bija 6,8 sekundes lēnāka, bet trešā ar vienu kļūdu un 21,3 sekunžu deficītu sensacionāli bija čehiete Lucija Harvātova, kura pat Pasaules kausa posmos līdz šim nebija kāpusi uz goda pjedestāla.

Ceturtā 4,3 sekundes aiz goda pjedestāla bija ukrainiete Olena Pidhrušņa, piekto vietu ieņēma vāciete Denīze Hermane, bet pirmo sešinieku noslēdza itāliete Liza Vitoci.

Bendika pirmajā ugunslīnijā neaizvēra otro mērķi, pēc soda apļa mērošanas esot 37.vietā, bet stāvus šaušanā viņa bija nekļūdīga, ugunslīniju atstājot dalītā desmitajā pozīcijā.

Latvijas vadošā biatloniste finišā čempionei zaudēja 46,9 sekundes, bet pirmais sešinieks bija nepilnu desmit sekunžu attālumā. Cēsniecei trasē bija 37. ātrākais solis.

Līdz šim labākais sasniegums pasaules čempionātos Bendikai bija 17.vieta, ko viņa pērn Zviedrijā arī sasniedza sprintā, kad arī pieļāva vienu kļūdu.

Tikmēr Jūlija Matvijenko neaizvēra divus mērķus, čempionei zaudējot teju četrarpus minūtes, ieņemot 88.vietu. Savukārt 18 gadus vecā Sanita Buliņa savā pasaules čempionāta debijā noslēpoja trīs soda apļus, čempionei zaudēja nepilnas sešas minūtes un ierindojās 98.pozīcijā 101 biatlonistes konkurencē.

Pamatīgu fiasko piedzīvoja spēcīgās norvēģietes Ingrīda Lanmarka Tandrevolla un Tirila Ekhofa, kuras ar četrām un sešām kļūdām bija pirmā sešdesmitnieka beigās, knapi kvalificējoties iedzīšanai.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 545 punktiem ir šodien septītajā vietā finišējusī itāliete Doroteja Vīrere, otro vietu ar 524 punktiem ieņem Ekhofa, bet trešā ar 479 punktiem ir zviedriete Hanna Ēberja, kura sprintā bija 18.vietā. Bendika iekrājusi 118 punktus, kas dod 41.vietu.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta pirmajā disciplīnā 4×6 kilometru jauktajā stafetē Latvija ceturtdien trešajā posmā tika noķerta par apli un finišēja 21.vietā 27 komandu vidū.

Sestdien pasaules čempionātā norisināsies desmit kilometru sprints kungiem, bet svētdien notiks sacensības iedzīšanā.

Nākamnedēļ medaļu komplekti tiks dalīti individuālajās distancēs, jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.