Baiba Bendika

Bendikai sezonas noslēdzošajā Pasaules kausa startā 48.vieta 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Holmenkollenē, Norvēģijā, ieņēma 48.vietu Pasaules kausa pēdējā, devītā, posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Pārliecinošu uzvaru svinēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura šāva nekļūdīgi, finišēdama pēc 28 minūtēm un 25,9 sekundēm, tādējādi saasinot cīņu par Lielo kristāla globusu.

Otrajā vietā finišēja vāciete Denīze Hermane, kura Kuzminai zaudēja vienu minūti un 42,8 sekundes, bet trešā bija zviedriete Hanna Ēberga, kura atpalika divas minūtes un 1,1 sekundi. Hermane ugunslīnijā neaizvēra divus mērķus, bet Ēbergai bija viena kļūda.

Bendika šautuvē pieļāva piecas kļūdas, Kuzminai zaudējot sešas un 6,5 sekundes.

Cēsniece nekvalificējās svētdien gaidāmajām sacensībām ar masu startu, tādējādi Pasaules kausa sezona viņai ir noslēgusies.

Lielā kristāla globusa ieguvēja tiks noteikta rītdienas sacensībās ar kopējo startu. Pirms pēdējiem mačiem, neņemot vērā šosezon divus sliktākos rezultātus, itālietei Dorotejai Vīrerei ir 23 punktu pārsvars pār sestdien nestartējušo tautieti Lisu Vitoci, bet 26 punktu pārsvars pār Kuzminu, kamēr 30 punkti mazāk ir norvēģietei Martei Ulsbū-Reiselannai. Vīrere sestdien ieņēma 12.vietu un nodrošināja Mazo kristāla globusu iedzīšanā.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm līdere ar 894 punktiem ir itāliete Vīrere, kura par 42 punktiem apsteidz Vitoci, kamēr trešā ar 844 punktiem ir Kuzmina.

Tikmēr Bendika tikusi pie 129 punktiem, kas viņai dod 47.vietu.