Baiba Bendika distancē.

Bendikai trīs soda apļi un 51.vieta PK posma sprinta distancē 0

Latvijas vadošā dāmu biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Hohfilcenē, Austrijā, Pasaules kausa otrā posma 7,5 kilometru sprintā ieņēma 51.vietu, tādējādi kvalificēdamās sestdien gaidāmajai iedzīšanai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Tikmēr uzvaru sīvā cīņā svinēja itāliete Doroteja Vīrere, kura noslēpoja vienu soda apli, finišēdama pēc 21 minūtes un 4,9 sekundēm.

Viņa uzvaru izrāva dramatiskā finišā, būdama 0,6 sekundes ātrāka par iepriekšējās sezonas Pasaules kausa ieguvēju Kaisu Mekereinenu no Somijas, kura arī pieļāva vienu kļūdu šaušanā.

Savukārt trešā bija krieviete Jekaterina Jurlova-Perhta, kura šāva nekļūdīgi un Vīrerei zaudēja 24,4 sekundes.

Bendika šaušanā guļus pieļāva divas kļūdas, bet pozīcijā stāvus viņai bija vēl viens neaizvērts mērķis. Cēsniece uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 1,7 sekundes, palikdama bez Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem, bet kvalificēdamās iedzīšanai. Latvijas biatlonistei trasē bija 35. ātrākais solis.

Sprintā startēja 98 biatlonistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 204 punktiem ir Vīrere, tālāk ar 185 punktiem seko Mekereinena, bet trešā ar 165 punktiem ir slovākiete Paulīna Fialkova, kura šoreiz bija septītā.

Tikmēr Bendika ar 53 punktiem ir 30.pozīcijā.

Šī posma turpinājumā piektdien notiks desmit kilometru sprints kungiem, sestdien būs iedzīšanas, bet svētdien – stafetes sacensības.

Pagājušajā nedēļā Slovēnijā tika aizvadīts sezonas pirmais Pasaules kausa posms, kur ar teicamu rezultātu izcēlās tieši Bendika, jo viņa izcīnīja piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, atkārtojot savas karjeras labāko sasniegumu. Pēc tam sprintā viņa par spīti kritienam bija 28.pozīcijā, kamēr iedzīšanā ierindojās 41.vietā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.