EPA

Bertānam lielākais spēles laiks un 15 punkti uzvarā pār “Panathinaikos” 0

Dāvis Bertāns ar 39 minūtēs 15 gūtiem punktiem veicināja “Baskonia” 82:78 uzvaru pagarinājumā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē pār Atēnu “Panathinaikos”. Sērijā līdz trīs uzvarām “Baskonia” ir vadībā ar 2-0.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Dāvis Bertāns laukumā bija 39 minūtes un 12 sekundes, otrajā puslaikā un pagarinājumā bez maiņām, nopelnot lielāko spēles laiku komandā. Latviešu uzbrucējs izcēlās ar 15 punktiem, realizējot četrus no septiņiem izpildītajiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Tāpat ar trim atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām, četriem izprovocētiem pārkāpumiem un trim piezīmēm.

“Baskonia” sastāvā savainojumu dēļ nebija trīs svarīgi spēlētāji, kas gan netraucēja izcīnīt uzvaru nervozā spēles galotnē. 27 sekundes pirms pamatlaika beigām 24 punktu guvušais Dariuss Adams mājiniekiem panāca šķietami drošu 73:67 pārsvaru, tomēr nākamajās 20 sekundēs “Panathinaikos” paspēja atspēlēties. Neizšķirtu nesošo tālmetienu sarežģītā situācijā trāpīja Dimitris Diamantidis. Pagarinājumā “Baskonia” tomēr paveica to, ko vajadzēja izdarīt jau pamatlaikā.

Nākamā, un vajadzības gadījumā arī ceturtā, spēle notiks Atēnās. Tāpat 2-0 rezultāts ir sērijās starp “CSKA” – “Crvena Zvezda” un “Fenerbahce” – “Real”. Savukārt “Lokomotiv” un “Barcelona” sērijā ir neizšķirts 1-1.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS
EIROLĪGA.
“Baskonia” – “Panathinaikos” 82:78 (pag.), Dāvis Bertāns (39 min) 15 (3p. 7/4)+3AB+3RP.
IGAUNIJA. 1/4fināls. “Valga” (treneris Juris Umbraško) – “Kalev/Cramo” 69:92 (0-1), Jurijs Aleksejevs (30 min) 17+9AB, Edgars Krūmiņš (18 min) 12+3AB, Mārtiņš Berķis (29 min) 8, Jēkabs Rozītis (20 min) 7; viesos Rolands Freimanis (15 min) 5+2AB. “Tarvas” – “Avis Rapla” 78:86 (0-1) viesos, Roberts Stumbris (32 min) 19+2AB, Reinis Strupovičs (34 min) 17+2AB.
FIBA EIROLĪGA. Final-4 Prāgā. Pusfināls. “USK Praha” – “UGMK” 72:78, Anete Šteinberga (29 min) 21 (10/8, 5/1, 3/2)+10AB.
VĀCIJA. Pusfināls. “Saarlouis” – “Herner” 83:75 (2-0), Sabīne Niedola (31 min) 20+10AB+2RP.