Dāvis Bertāns (no kreisās) pret “Nuggets” basketbolisti Džamalu Mareju.

Bertānam NBA apaļa jubileja 0

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva sešus punktus un Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sasniedza 1000 punktu robežu, taču neglāba Sanantonio “Spurs” komandu no zaudējuma.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim

“Spurs” viesos ar rezultātu 99:102 (23:31, 24:30, 28:17, 24:24) piekāpās vienai no vadošajām Rietumu konferences vienībām Denveras “Nuggets”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā realizēja divus no pieciem tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un iekrāja trīs piezīmes. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida par 12 punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Bertāns, kuram šī ir trešā sezona līgā, NBA guvis 1005 punktus 176 spēlēs, jeb vidēji 5,7 punktus mačā. Viņš vēl nesen bija šīs sezonas precīzākais tālmetienu izpildītājs līgā, bet tagad ar 49,6% atkāpies uz otro vietu aiz Seta Karija.

“Spurs” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Lamarkuss Oldridžs. Tikmēr “Nuggets” rindās 31 punktu guva Džamals Marejs, bet pa 21 punktam sameta serbs Nikola Jokičs un Maliks Bīzlijs.

“Spurs” vadībā bija tikai īsu brīdi spēles ievadā, bet ātri nonāca iedzinējos un otrajā puslaikā vairākas reizes pietuvojās līdz mīnus vienam punktam, taču cīņas gaitu lauzt nespēja un cieta zaudējumu.

Kurucam pieci punkti un zaudējums

Tikmēr citā mačā zaudējumu cieta arī Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets”, kas izbraukumā ar 87:100 (17:33, 25:21, 23:19, 22:27) piekāpās Šarlotas “Hornets” vienībai.

Kurucs guva piecus punktus, šajā duelī laukumā pavadot 20 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, bet aizmeta garām trīs tālmetienus.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Nets” ar Kurucu laukumā ielaida par 22 punktiem vairāk nekā iemeta.

Kurucs iepriekšējā nedēļā ar 24 punktiem laboja savu karjeras rezultativitātes rekordu un nākamajos divos mačos savā kontā ierakstīja “double-double”, bet piektdien viņam neizdevās atkārtot iepriekšējās trīs spēlēs iespēto.

“Nets” komandā rezultatīvākais ar 33 punktiem bija D’Endželo Rasels. Uzvarētājiem 29 punktus guva Kemba Volkers, bet 19 punkti bija francūzim Tonijam Pārkeram.

“Nets” jau pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar 20 punktiem. Spēles ceturtajā nogrieznī viesiem izdevās pietuvoties līdz piecu punktu starpībai, tomēr “Hornets” vadību noturēja un svinēja uzvaru.

“Spurs” ar 19 uzvarām 36 spēlēs Rietumu konferencē ieņem desmito vietu, kamēr “Nets” ar 17 uzvarām 37 mačos Austrumu konferencē saglabā devīto vietu.