Dairis Bertāns.

Bertāni NBA – brāļiem pa diviem trejačiem un uzvaras 0

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns svētdien iemeta sešus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans” izbraukumā ar 133:129 (32:39, 34:29, 36:34, 31:27) uzvarēja Sakramento “Kings”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Ar šo uzvaru “Pelicans” ir pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju.

Bertāns šajā mačā laukumā iesaistījās no rezervistu soliņa un kopumā nospēlēja 21 minūti, kas ir otrais lielākais spēles laiks viņa NBA karjerā. Latvietis grozā raidīja divus no pieciem tālmetieniem, bet visi trīs divpunktnieki lidoja grozam secen.

Savas NBA karjeras laikā viņš vienā mačā vairāk par sešiem punktiem vēl nav iemetis.

Vēl Bertāna kontā divas atlēkušās bumbas un viena piezīme. Kamēr viņš bija laukumā, “Pelicans” ielaida par deviņiem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija otrais sliktākais rādītājs komandā.

Latvijas basketbolists savus abus tālmetienus iemeta otrās ceturtdaļas vidū.

“Pelicans” sastāvā 31 punktu iemeta Īans Klārks, kamēr Elfrids Peitons atzīmējās ar 26 punktiem un 14 rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Džahlils Okafors pievienoja 23 punktus un 14 atlēkušās bumbas.

Savukārt “Kings” sastāvā 29 punktus iemeta Herisons Bārnss, bet 24 punkti un 11 rezultatīvas piespēles De’Āronam Foksam.

“Pelicans” ar 33 uzvarām 81 spēlē Rietumu konferences kopvērtējumā ir 12.vietā, kamēr “Kings” ar 39 panākumiem ir devītajā pozīcijā.

Šo sezonu “Pelicans” noslēgs otrdien, kad uzņems čempioni Goldensteitas “Warriors”.

Savukārt, Dāvis Bertāns guva 14 punktus, palīdzēdams Sanantonio “Spurs”  viesos ar rezultātu 112:90 (24:24, 38:22, 17:17, 33:27) pārspēja Klīvlendas “Cavaliers” vienību, turpinot cīņu par septīto vietu Rietumu konferencē.

“Spurs” izcīnīja trešo uzvaru pēdējās četrās spēlēs, kamēr “Cavaliers” komanda cieta devīto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, divas reizes pārkāpa noteikumus un pieļāva divas kļūdas. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par 22 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

Sanantonio vienībā ar 18 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Lamarkuss Oldridžs, bet pa 14 punktiem bija Bertānam, Demaram Derouzenam un Petijam Milsam.

Tikmēr pretiniekiem pa 16 punktiem guva Kolins Sekstons un Brendons Naits.

Bertāns laukumā devās četrarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad “Spurs” atradās vadībā ar 16:14. Savus pirmos punktus viņš guva ceturtdaļas pēdējā minūtē, kad ar metienu no apakšas panāca 24:20.

Otrās ceturtdaļas trešajā minūtē Bertāns ielauzās soda laukumā un atjaunoja “Spurs” komandai vadību (30:29), bet ceturkšņa vidū rūjienietis grozā ieraidīja “trejaci” (39:32). “Spurs” spēles pirmo puslaiku uzvarēja ar 46:42.

Otrajā puslaikā Bertāns spēlē iesaistījās trīsarpus minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām un ar “alley-oop” bumbas triecienu grozā no augšas panāca 74:61. Ceturtās ceturtdaļas sestajā minūtē latviešu basketbolists pusminūtes laikā realizēja vēl divus metienus un guva piecus punktus, “Spurs” komandai iegūstot 26 punktu pārsvaru (97:73). Minūti vēlāk Bertāns tika nomainīts, bet “Spurs” noturēja drošo vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 112:90.

“Spurs” ar 47 uzvarām 81 spēlē ieņem astoto vietu Rietumu konferencē, kamēr “Cavaliers” ar 19 panākumiem 81 mačā ir priekšpēdējā starp 15 Austrumu konferences vienībām.

Sanantonio komanda regulārā čempionāta pēdējā spēlē savā laukumā uzņems Kristapa Porziņģa pārstāvēto Dalasas “Mavericks”.