Dāvis Bertāns pie sāncenšu groza.

Bertāni NBA – Dāvis iemet trīs “trejačus”, Dairim lielākais spēles laiks 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien iemeta desmit punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, taču viņa pārstāvētajai Sanantonio “Spurs” komandai pārtrūka deviņu uzvaru sērija.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

“Spurs” savā laukumā ar rezultātu 105:110 (22:24, 25:38, 31:28, 27:20) piekāpās Maiami “Heat”, kas savukārt guva trešo panākumu pēc kārtas.

Bertāns šajā spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, bet kopumā nospēlēja 22 minūtes. Viņš grozam garām aizmeta vienīgo divpunktnieku, bet trāpīja trīs no septiņiem tālmetieniem un vienu no diviem “sodiņiem”.

Vēl latvieša kontā viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda un viena piezīme. Kamēr viņš bija laukumā, “Spurs” iemeta tikpat punktu, cik zaudēja.

Sanantonio komandas rindās uzreiz trīs spēlētāji iemeta 17 punktus – Marko Belinelli, Petijs Milss un Lamarkuss Oldridžs, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.

Savukārt “Heat” labā 22 punkti slovēnim Goranam Dragičam, bet 18 punktus iemeta Dions Veiterss.

Jau pirmajā ceturtdaļā “Spurs” pamanījās nonākt iedzinējos ar desmit punktiem, tomēr līdz šī perioda beigām spēli izdevās pakāpeniski izlīdzināt un jau otrajā ceturksnī pāris reizes uz neilgu laiku izvirzīties vadībā. Tiesa, līdz lielajam pārtraukumam “Heat” atkal veica izrāvienu un lielajā atpūtā devās ar 15 punktu vadību (62:47).

Trešajā ceturtdaļā “Heat” vadība teju sasniedza 20 punktus, bet nedaudz vairāk nekā vienu minūti līdz pamatlaika beigām “Spurs” basketbolists Rūdijs Gejs ar precīzu divpunktnieku panāca vairs tikai 105:108, tomēr atspēlēties mājinieki nespēja.

Savukārt Bertāns otrajā ceturtdaļā iemeta septiņus punktus, bet tās ievadā tieši latvietis ar diviem trejačiem pēc kārtas palīdzēja “Spurs” uz neilgu laiku pārņemt vadību.

“Spurs” ar 42 uzvarām 72 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas septītajā vietā, kamēr “Heat” ar 35 panākumiem 71 mačā ir astotā Austrumos.

Savukārt, Dairis Bertāns trešdien tika pie lielākā spēles laika savā NBA karjerā un iemeta četrus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans” piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu.

“Pelicans” izbraukumā ar 96:119 (25:39, 21:29, 21:30, 29:21) piekāpās Orlando “Magic” spēlētājiem, piedzīvojot septīto zaudējumu pēdējo astoņu maču laikā.

Bertāns spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un kopumā nospēlēja 15 minūtes. Viņš grozā trāpīja divus no trim divpunktu metieniem, bet visi trīs trejači lidoja grozam secen. Vēl viņa rēķinā divas atlēkušās bumbas un viena kļūda. Kamēr latvietis bija laukumā, “Pelicans” iemeta par septiņiem punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvākais “Pelicans” rindās ar 18 punktiem bija Stenlijs Džonsons, kamēr 17 punkts guva Īans Klārks. Savukārt piecu “triple-double” sērija pārtrūka Elfrīdam Peitonam, kurš trešdien iemeta tikai septiņus punktus.

Tikmēr “Magic” komandā uzvaru ar 22 punktiem sekmēja Evans Furnjē, bet 20 punkti Āronam Gordonam. Savukārt Melnkalnes basketbolists Nikola Vučevičs pievienoja 15 punktus un 17 atlēkušās bumbas.

“Pelicans” jau pirmajā puslaikā iekrāja vairāk nekā 20 punktu deficītu, kas trešajā ceturksnī jau pārsniedza 30 punktus. Tas izspēlēties ļāva rezervistiem, tostarp Bertānam, kurš laukumā nāca trešās ceturtdaļas beigās un nospēlēja visu noslēdzošo ceturksni.

“Pelicans” ar 31 uzvaru 74 spēlēs ir 12.vietā Rietumu konferencē, kamēr “Heat” ar 34 panākumiem 72 mačos ir devītā Austrumos.