AFP/LETA

Bertāns būs pirmais latvietis ULEB Eirolīgas finālturnīrā 0

Dāvis Bertāns otrdien guva 13 punktus un palīdzēja Spānijas klubam Vitorijas “Laboral Kutxa” sasniegt ULEB Eirolīgas finālturnīru. Ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā “Laboral Kutxa” ar 84:75 (20:17, 22:20, 14:18, 28:20) izbraukumā pieveica Grieķijas klubu Atēnu “Panathinaikos”, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Līdz ar to Bertāns kļuvis par pirmo latviešu spēlētāju, kurš iekļuvis Eirolīgas finālsacensībās kopš to 16 gadus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB). Tāpat viņš ir vien otrais latvietis izslēgšanas sacensībās, sekojot Jānim Blūmam, kurš 2012.gadā ar citu Spānijas komandu Bilbao “Gescrap Bizkaia” zaudēja ceturtdaļfinālā.

Pirms ceturtās ceturtdaļas “Laboral Kutxa” komandai bija tikai punkta pārsvars, tomēr tās ievada daļā viesi guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās priekšā ar 67:59. Tiesa, arī “Panathinaikos” spēja gūt piecus punktus pēc kārtas un viesu pārsvars tika samazināts līdz 72:68. Tomēr turpinājumā Vitorijas komanda realizēja trīs tālmetienus un noveda dueli līdz uzvarai.
Bertāns laukumā pavadīja 36 minūtes un 59 sekundes, kas bija ilgākais laiks visā mačā, realizējot abus izpildītos divpunktu raidījumus, vienu no pieciem tālmetieniem un sešus no septiņiem soda metieniem.
Latviešu uzbrucējs izcēlās arī ar četrām atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, trim pārtvertām bumbām, divām kļūdām, četriem izprovocētiem pārkāpumiem un trim piezīmēm.
Dueli Bertāns noslēdza ar 17 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija dalīts augstākais rādītājs uzvarētāju rindās.

Rezultatīvāk par latvieti “Laboral Kutxa” rindās nospēlēja 24 punktus iemetušais Dariuss Edamss un Maiks Džeimss, kura rēķinā bija 20 punkti. Savukārt “Panathinaikos” sastāvā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Miroslavs Raduljica.
Šo maču tiesāja arī latvietis Oļegs Latiševs.

Abu komandu pirmās spēles pagājušajā nedēļā tika aizvadītas Spānijā, kad “Laboral Kutxa” svinēja uzvaras ar 84:68 un 82:78 (pagarinājumā).

Otrdien arī kļuva zināms, ka “Laboral Kutxa” pusfinālā tiksies ar Turcijas komandu Stambulas “Fenerbahce”, kas citā ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 pārspēja līdzšinējo turnīra čempioni Madrides “Real”.
Šīs sērijas trešajā mačā otrdien “Fenerbahce” izbraukumā svinēja drošu uzvaru ar 75:63 (18:13, 12:14, 24:13, 21:23). Uzvarētājiem ar 17 punktiem palīdzēja Bojans Bogdanovičs, bet ar 15 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Ekpe Udohs. Savukārt “Real” sastāvā 15 punktus sameta Serhio Rodrigess.

Vienas uzvaras attālumā no finālturnīra otrdien nokļuva cita Spānijas komanda Barselonas “Lassa”, kas savā laukumā ar 82:70 (19:23, 23:13, 19:14, 21:20) pieveica Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” no Krievijas.
“Lassa” sastāvā šajā mačā 25 punktus iemeta Alekss Avriness, bet ar 13 punktiem atzīmējās Čehijas izlases līderis Tomāšs Satoranskis. Tikmēr “Lokomotiv-Kubaņ” vienībā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija amerikānis Entonijs Rendolfs.
Sērijā līdz trim uzvarām “Lassa” ir priekšā ar 2-1.
Jau svētdien “Lokomotiv-Kubaņ” savā laukumā tiksies ar Latvijas čempioni “VEF Rīga”, sacenšoties VTB Vienotās līgas ietvaros.