Dāvis Bertāns kļuvis par tēvu, tāpēc izlaidis divas pēdējās “Spurs” spēles.

Bertāns pēdējā ceturtdaļā ar trejačiem sekmē “Spurs” atspēlēšanos un uzvaru 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pēdējā ceturtdaļā guva 13 punktus, kaldinot Sanantonio “Spurs” uzvaru.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Sanantonio komanda savā laukumā ar rezultātu 133:120 (32:36, 36:36, 21:27, 44:21) pārspēja Losandželosas “Lakers”, revanšējoties par pirms divām dienām piedzīvoto zaudējumu.

“Spurs” ceturto ceturksni iesāka ar 12 punktu deficītu, taču ceturtdaļas turpinājumā, lielu artavu ieguldot Bertāna četriem tālmetieniem, atspēlējās un izcīnīja uzvaru. Vispirms Bertāna trejači palīdzēja deldēt pretinieku pārsvaru (99:103 un 105:108), bet pēc tam ar to palīdzību tika stiprināta “Spurs” vadība (118:112 un 131:118).

Latviešu basketbolists šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no septiņiem tālmetieniem un savu vienīgo soda metienu. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par 11 punktiem vairāk nekā ielaida.

“Spurs” rindās ar 36 punktiem, astoņām bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Demars Derouzens. Savukārt “Lakers” sastāvā ar 35 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Lebrons Džeimss, bet 27 punkti bija Kailam Kuzmam.

Tikmēr citā mačā Rodions Kurucs guva sešus punktus, bet Bruklinas “Nets” savā laukumā pagarinājumā negaidīti ar rezultātu 106:105 (24:20, 29:33, 27:26, 18:19, 8:7) pārspēja turnīra līderi Toronto “Raptors”.

“Nets” pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju. Kurucs šajā duelī laukumā pavadīja 13 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā iemeta trīs no četriem divpunktu metieniem, bet aizmeta garām divus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Nets” ar Kurucu laukumā iemeta par vienu punktu vairāk nekā ielaida.

Bruklinas komandā rezultatīvākais ar 29 punktiem bija D’Endželo Rasels, bet 17 punktus guva Spensers Dinvidijs, bet “Raptors” rindās 32 punktus iemeta Kavai Lenards, bet 24 punkti bija lietuvietim Jonam Valančūnam.

“Spurs” ar 12 uzvarām 26 mačos ieņem 13.vietu Rietumu konferencē, kamēr “Nets” ar deviņām uzvarām 27 mačos Austrumu konferencē ieņem 11.vietu.