Edvards Bidzāns ADAC seriālā Gaildorfas trasē uzvarēja 85 kub.cm klases abos braucienos.

Bidzāns tuvojas Vācijas ADAC čempiona titulam 0

“MX Moduls” komandu pārstāvošais motokrosa braucējs Edvards Bidzāns ar dubultuzvaru Gaildorfas trasē spēris vēl vienu soli pretī prestiža Vācijas ADAC motokrosa seriāla kopvērtējuma uzvarai 85 kub.cm klasē.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Sezonas laikā Bidzāns uzvarējis sešos no astoņiem ADAC seriāla braucieniem un kopvērtējumā ar izcīnītiem 194 punktiem ir pārliecinošs līderis. Divus posmus līdz sezonas beigām tuvākie sekotāji dānis Tobiass Kaprani un beļģis Saša Kēnens atpaliek attiecīgi 51 un 61 punktus.

Gaildorfas trasē Bidzāns abus braucienus uzvarēja pārliecinoši – pirmajā reizē Kēnens tika apsteigts par astoņām sekundēm, otrajā braucienā itālis Feručio Zanki atpalika 17 sekundes.

Pirmo reizi šosezon Vācijā startēja arī Kārlis Alberts Reišulis, taču viņam šī nebija veiksmīgākā sacīkste – braucienos 9. un 14. vieta, posma kopvērtējumā 11., bet sezonas kopvērtējumā viņš ielauzies kā 25. labākais braucējs.

Bidzāns šosezon ir viens no labākajiem 85 kub.cm klases sportistiem pasaulē. “LA.LV” jau informēja, ka Bidzāns šovasar kļuva par Eiropas čempionu Loketas (Čehija) trasē un izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā junioriem Trento (Itālija).

Vācijas “ADAC” seriāla ceturtajā posmā 125 kub.cm klasē Mairis Pumpurs izcīnīja 20. vietu, MX2 klasē junioriem Rainers Žuks ierindojās 33. vietā.

Prestižākajā MX1 klasē posmā uzvarēja viens no Paula Jonasa konkurentiem pasaules čempionāta MXGP klasē šveicietis Žeremī Sīvers. Trešais posmā un arī sezonas kopvērtējumā atrodams igaunis Tanels Leoks.

Sezonas pirmajos posmos piedalījās arī Kārlis Sabulis un Matīss Karro, taču diskvalifikācijas un savainojumu dēļ viņi pašlaik sacensībās nepiedalās.

Tikmēr Latvijas čempionāta līderis MX1 klasē Toms Macuks aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās vienā no lielākajiem austrumu kaimiņu motokrosiem Kalugas gubernatora kausa izcīņā Krievijā un izcīnīja uzvaras abos MX1 klases braucienos.