Kazaņas “Ak Bars” vārtsargs Timurs Biļalovs.

Bijušais “Dinamo” vārtsargs Biļalovs labo KHL rekordu 0

Bijušais Rīgas “Dinamo” vārtsargs Timurs Biļalovs, kurš šosezon ir KHL līderes Kazaņas “Ak Bars” vārtu vīrs, ceturtdien laboja līgas rekordu, jo 316 minūtes un deviņas sekundes savos vārtos neielaida nevienu ripu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Iepriekšējais “sausais” rekords kopš 2015./2016.gada sezonas piederēja Aleksejam Muriginam, kurš Jaroslavļas “Lokomotiv” vārtos nepārspēts palika 302 minūtes un 11 sekundes.

Tāpat 24 gadus vecais Biļalovs labojis arī Krievijas čempionātu rekordu, kas 15 gadus piederēja čeham Jirži Trvajam, kurš savulaik “sausā” palika 305 minūtes un 56 sekundes.

Biļalova “sausā” sērija sākās 17.oktobrī spēlē pret Helsinku “Jokerit” (4:3), bet nākamajos četros mačos viņš pamatlaikā vai papildlaikā netika pārspēts. Šīs sērijas laikā Kazaņas klubs ar 0:1 “bullīšos” zaudēja Magņitogorskas “Metallurg”, ar 2:0 uzvarēja Vladivostokas “Admiral”, ar 2:0 Čerepovecas “Severstaļ” un ar 3:0 Omskas “Avangard”. Tāpat Biļalovs nospēlēja 17 minūtes pret Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet “Ak Bars” zaudēja ar 2:4.

Pirms ceturtdienas spēles ar Čeļabinskas “Traktor” vārtsargs nebija pārspēts 282 minūtes un 38 sekundes, līdz ar to rekorda labošanai viņam pirmajā periodā vajadzēja savus vārtus nosargāt neieņemtus, kas arī izdevās.

“Sausā” sērija pārtrūka otrā perioda vidū, kad Biļalovu vairākumā pārspēja Lukašs Sedlāks.

Šosezon Biļalovs 13 spēleš izcīnījis deviņas uzvaras, atvairot 96,8% metienu, vidēji mačā ielaižot tikai 0,78 ripas, kas ir labākie rādītāji līgā. Tāpat viņš sešos mačos palicis nepārspēts, arī pēc šī rādītāja esot labākais.

Pagājušajā sezonā Biļalovs sākotnēji bija Rīgas “Dinamo” otrais vārtsargs, bet pēc tam izkonkurēja Kristeru Gudļevski. Starpsezonā viņš atgriezās Kazaņas “Ak Bars” rīcībā.