Publicitātes attēls

Bīstamākie svētki viedtālrunim – Līgo un Jāņi 0

Vasaras periodā, viedtālruņu lietotājiem baudot siltos laikapstākļus un pavadot vairāk laika ārpus mājas, būtiski palielinās ieplēsto un samirkušo ierīču skaits, – liecina Latvijas Mobilais telefons (LMT) novērojumi.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Viedtālruņu bojājumi, ko izraisījusi mitruma iekļūšana ierīcē, vasaras sezonā sastopami divreiz biežāk nekā ziemā. Turklāt pieteikto bojājumu skaits īpaši palielinās pēc vasaras vērienīgāko svētku – saulgriežu svinībām. Kā norāda Latvijas Mobilais Telefons (LMT) tehniskā dienesta direktors Jānis Ducmanis, piesakot ierīces bojājumus, lielākā daļa viedtālruņu lietotāju vaļsirdīgi atzīst, ka vieglprātīgi izturējušies pret ierīci, atpūšoties pie dabas, tai skaitā pie ūdens.

“Iemesli mitruma nokļūšanai viedtālrunī var būt dažādi, taču visbiežāk tie ir saistīti ar dažādām vasarai raksturīgām aktivitātēm. Nereti viedtālruņi iekrīt ūdenī, to īpašniekiem baudot laivu braucienu, vai tiek apšļakstīti, dodoties peldēt. Tāpat neatņemama Līgo svētku sastāvdaļa ir dažādi atspirdzinoši dzērieni, kas izlīstot rada bojājumus turpat uz galda atstātam viedtālrunim. Nav retums arī situācijas, kad īpašnieks viedtālruni pa nakti atstājis ārpus telpām, kur tas norasojis un, mitrumam iekļūstot ierīcē, ticis sabojāts,” norāda eksperts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzās mitruma izraisītiem viedtālruņu bojājumiem, vasaras sezonā pieaug arī triecienu rezultātā radušos bojājumu skaits. Visbiežāk viedtālruņiem dažādās sadzīviskās situācijās tiek saplēsti ekrāni, kuru nomaiņai nepieciešama speciālista palīdzība. “Gada siltajos mēnešos cilvēki valkā krietni plānāku apģērbu bez kabatām, tādēļ viedtālrunis bieži tiek pārnēsāts rokās, pakļaujot to triecienu riskam. Citkārt viedtālruņa ekrāns tiek bojāts, ierīcei krītot no kāda paaugstinājuma, piemēram, galda, gultas vai mašīnas priekšējā paneļa. Diemžēl pat neliels trieciens var radīt bojājumus viedtālruņa ekrānam,” skaidro Jānis Ducmanis.

Lai pasargātu savu viedtālruni no dažādiem bojājumiem un izvairītos no neplānotiem izdevumiem, eksperts iesaka ierīces ekrānu papildināt ar triecienizturīgu stikliņu – kritiena gadījumā tas novērsīs plaisu rašanos. Arī triecienizturīgs viedtālruņa vāciņš ir patiesi noderīgs – tas absorbēs triecienus un pasargās no skrāpējumiem. Savukārt no mitruma viedtālruni var viegli glābt, lietojot ūdensizturīgos maciņus, – veikalu plauktos tie pieejami dažādās krāsās un dizainos, tādēļ kalpos arī kā lielisks aksesuārs svētku tērpam.

Ņemot vērā, ka šādi maciņi ir gana ietilpīgi, tajos sargājot no ūdens var ielikt ne tikai tālruni, bet arī, piemēram, bankas kartes vai ārējo akumulatoru. Tiesa, nopērkami ir arī ūdens un triecienizturīgie ārējie akumulatori, kas aprīkoti pat ar LED lukturīti – ja iegādāta šāda uzlādes ierīce, tad par tās drošību gan nav jāuztraucas. Kā norāda eksperts, raižpilnāko līgotāju sirdsmieram vairākas apdrošināšanas kompānijas piedāvā arī viedtālruņa apdrošināšanu, kas viennozīmīgi aiztaupīs gan nepatīkamas emocijas, ierīcei samirkstot vai nejauši nokrītot un saplīstot, gan ļaus saudzēt ģimenes budžetu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.