Publicitātes foto

“Bite”: Par 45% palielinājies pieprasījums pēc viedtālruņiem ar izteikti lieliem ekrāniem 0

Pērn, salīdzinot ar 2018. gadu, par 45% palielinājies pieprasījums pēc viedtālruņiem ar izteikti lieliem ekrāniem, kuru izmērs pārsniedz 6 collas, liecina mobilo sakaru operatora “Bite” dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Vairāk nekā puse pircēju izvēlas lielos ekrānus

Kopsummā aizvadītajā gadā 59% uzņēmuma klientu, iegādājoties jaunu viedtālruni, ir izvēlējušies modeli ar vismaz 6 collas lielu ekrānu. Šī iemesla dēļ prognozējams, ka interese par viedtālruņiem ar salokāmiem ekrāniem tikai palielināsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieaugot video satura patēriņam viedtālruņos, to ražotāji cenšas padarīt ierīces ekrānu aizvien lielāku, lai ērtāk būtu skatīties filmas, mūzikas klipus, spēlēt videospēles u.tml. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc jaunāko viedtālruņu modeļiem ir raksturīgs ļoti liels, augstas izšķirtspējas ekrāns, un no tiem ir pazudusi vadības poga. Vairāki ražotāji mēģina arī maksimāli “attīrīt” viedtālruņa ekrānu, tā priekšējo kameru padarot izbīdāmu no korpusa aizmugures vai “paslēpjot” zem displeja.

Ērts lietošanai

Tomēr, apjomīga ekrāna dēļ viedierīce arī izmēra ziņā ir liela, un daļai patērētāju tā varētu šķist neērta. Meklējot risinājumu, tehnoloģiju giganti ir ķērušies pie viedtālruņu ar salokāmiem ekrāniem ražošanas. Pirmo reizi plašākai sabiedrībai viedtālrunis ar salokāmu ekrānu tika prezentēts starptautiskajā izstādē “Consumer Electronic Show 2019”, kas pērn norisinājās Lasvegasā, ASV.

“Kopš viedtālruņi ir iemantojuši TV, planšetdatora un datora funkcijas, ražotāju izaicinājums bija izstrādāt ierīci, kas būtu aprīkota ne vien ar lielu, augstas izšķirtspējas displeju, bet arī būtu ērta aktīvai ikdienas lietošanai. Pagājušajā nedēļā Latvijā pārdošanā ir nonācis viedtālrunis ar salokāmu, skārienjūtīgu ekrānu – “Samsung” izstrādātais “Galaxy Z Flip”. Ņemot vērā to, cik ļoti gadu no gada aug interese par ierīcēm ar izteikti lieliem ekrāniem, prognozēju, ka nākotnē patērētāju vidū būs augstāks pieprasījums pēc viedtālruņiem ar salokāmiem ekrāniem,” saka Roberts Birnbaums, “Bites” Mobilo ierīču un loģistikas struktūrvienības vadītājs.

Augsta izšķirtspēja

Viņš papildina, ka tehnoloģiju ražotāji “nesnauž” un turpina darbu arī pie citu viedtālruņu funkciju un darbības uzlabojumiem. Piemēram, mūsdienās ierasto 1080 pikseļu jeb “Full HD” izšķirtspēju viedtālruņos sāk nomainīt 4K, kas ļauj rādīt video ar 2160×3840 pikseļu izšķirtspēju.

Paredzams, ka jau drīzumā lielākā daļa viedtālruņu piedāvās iespēju skatīties un ierakstīt video 8K formātā jeb 4320×7680 pikseļu izšķirtspējā – šobrīd tirgū nonākuši daži modeļi, kas šādu iespēju jau piedāvā, piemēram, “Samsung Galaxy S20”. Tiesa, salokāmo ekrānu displeji ir tehniski komplicētāki, tādēļ šobrīd to izšķirtspēja saglabājas “Full HD” līmenī.

Reklāma
Reklāma

Jaudīgi akumulatori

Tāpat, jāpievērš uzmanība arī akumulatoru attīstībai. Vēl 2010. gadā mobilo telefonu akumulatoru ietilpība bija 1500 mAh, bet jau šobrīd dažiem viedtālruņu modeļiem, kuri īpaši paredzēti videospēlēm, tā sasniedz 5000 mAh un pat 6000 mAh. Zinātāji lēš, ka drīzumā viedtālruņi aizvien biežāk būs nodrošināti ar akumulatoru, kura ietilpība ir vismaz 5000 mAh apmērā un pat lielāka.

Ņemot vērā, ka viedtālruņu ekrāni kļūst lielāki un to darbībai nepieciešama lielāka jauda, viedtālruņu akumulatoru ietilpības palielināšana ir likumsakarīgs solis.

“Vēl pirms diviem gadiem prognozējām, ka ražotāji tieksies aprīkot viedtālruņus ar aizvien sarežģītākām biometriskajām drošības sistēmām, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību. Ja “Apple” koncentrējās uz sejas atpazīšanas tehnoloģijas “Face ID” attīstību, citi lielie ražotāji strādāja pie ekrānā iebūvēta pirkstu nospiedumu sensora izstrādes.

Kādreiz sejas atpazīšanas sistēmas varēja salīdzinoši vienkārši “apmuļķot”, taču šobrīd “Face ID” ir izturējis testus, kas liecina, ka sistēma izmanto smalki izstrādātas tehnoloģijas un ir kļuvusi daudz uzticamāka. Turpretim pirkstu nospiedumu sensori ir iebūvēti vairāku viedtālruņu modeļu aizmugurē un pat zem ekrāna, uzticami pildot savu drošības funkciju,” tā R. Birnbaums.

Birnbaums norāda, ka arī dažādu “gudro” ierīču sinhronizēšana ar viedtālruni ir spērusi lielu soli uz priekšu. Piemēram, elektroniskā SIM karte jeb eSIM, kas Latvijas tirgū ienāca pērn, ļauj savienot viedpulksteni un viedtālruni, paceļot ierīču funkcionalitāti jaunā līmenī. Tādējādi cilvēks var atstāt viedtālruni mājās, turpinot izmantot saziņas funkcijas attālināti, ar viedpulksteņa starpniecību, neatkarīgi no atrašanās vietas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.