foto – Edijs Pālens/LETA

BK “Ventspils” ar graujošu uzvaru nonāk uzvaras attālumā no titula 0

“Ventspils” komanda pirmdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas piektajā spēlē savā laukumā ar 96:73 (24:19, 28:14, 25:17, 19:23) pārliecinoši uzvarēja pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”, nonākot vairs tikai viena panākuma attālumā no čempiontitula.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts tagad kļuvis 3-2 par labu “Ventspilij”. Sērijas sestais mačs notiks trešdien “Arēnā Rīga”, turklāt jau šajā spēlē ventspilnieki var nodrošināt pirmo LBL čempiontitulu kopš 2014.gada.

“Ventspils” sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija lietuvietis Juļs Juciks, kamēr pa 14 punktiem iemeta Rihards Lomažs un Emanuēls Ubilla, visus no tiem gūstot pirmajā puslaikā. Savukārt “VEF Rīga” rindās sastāvā 12 punktus iemeta Kaspars Vecvagars, kamēr par vienu mazāk guva Artis Ate, bet desmit punkti Kenam Braunam.

Pirmdienas maču abas vienības iesāka ļoti rezultatīvi, jo pēc divām spēlētām minūtēm rezultāts vēstīja neizšķirtu 7:7. Pēcāk izrāviens padevās tieši kurzemniekiem, jo divus tālmetienus pēc kārtas realizēja Ubilla, bet vēl vienu pievienoja Maikls Brusevics, mājiniekiem nonākot vadībā ar 18:9. Pirmā ceturkšņa izskaņā rīdzinieki gan nedaudz atguvās, pietuvodamies līdz divu punktu atstatumam (19:21).

“Ventspils” pirmajā puslaikā grozam uzbruka ar augstu metienu precizitāti, kamēr čempioniem “VEF Rīga” ar punktu gūšanu sekmējās pagalam pieticīgi. Tas otrās ceturtdaļas vidū pēc Ubillas un Lomaža kārtējiem tālmetieniem mājiniekiem ļāva panākt iespaidīgu 18 punktu pārsvaru (41:23). Ventspilnieki gan neapstājās, jo pēc vēl viena Ubillas trejača viņu pārsvars sasniedza jau 20 punktus (44:24).

Lai arī pēc tam rīdzinieki nedaudz atguvās un guva pāris punktus, “Ventspils” tik un tā spēlēja ļoti labi, demonstrējot skatāmu un pārliecinošu basketbolu, turklāt pēdējo pirmā puslaika minūti ar vēl vienu precīzu tālmetienu iesāka Lomažs, panākdams jau 52:31, bet pirmo puslaiku mājinieki noslēdza ar 19 punktu vadību – 52:33.

Otro puslaiku “VEF Rīga” iesāka ar vairākām izmaiņām spēlētāju virknējumos, tomēr tas cerētos augļus nedeva, jo trešajā ceturtdaļā “Ventspils” pārsvars sāka tuvoties jau 30 punktiem. Neapmierināts ar šādu notikumu attīstību bija rīdzinieku basketbolists Kaspars Bērziņš, kurš nekautrējās iesaistīties emocionālās diskusijās ar ventspilnieku treneriem.

“Ventspils” basketbolisti meistarīgi nosargāja lielo vadību, neļaujot “VEF Rīga” komandai atjaunot intrigu par uzvarētāju šajā mačā.

Arī šajā cīņā “VEF Rīga” sastāvā nespēlēja viens no komandas līderiem Mareks Mejeris, kurš līdz ar to izlaida jau trešo finālsērijas spēli pēc kārtas.

Pirmie divi šīs sērijas mači norisinājās Ventspilī. Vispirms 19.maijā kurzemnieki guva uzvaru ar 94:87, bet divas dienas vēlāk “VEF Rīga” revanšējās ar 81:71. Pēc ilgāka pārtraukuma, kas radās, jo “VEF Rīga” piedalījās VTB Vienotās līgas turnīrā, finālsērija ceturtdien atsākās Rīgā, kad mājinieki guva virsroku ar rezultātu 76:66, bet sestdien ventspilnieki revanšējās ar 89:83.