bkventspils.lv

BK “Ventspils” izlaiž no rokām uzvaru Eirokausā 0

Latvijas basketbola klubs “Ventspils” Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas otrā posma – “Top 16” turnīra – I apakšgrupas otrajā spēlē otrdien nenoturēja iespaidīgu pārsvaru un ar rezultātu 69:73 (25:9, 18:13, 14:21, 12:30) savā laukumā piekāpās Nīderlandes vienībai Leidenes “Zorg En Zekerheid”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Ventspils” komandā pa 17 punktiem guva Džamars Jangs un Artūrs Bērziņš, kura kontā arī bija 11 atlēkušās bumbas, bet ar 12 punktiem izcēlās Tods Ebernetijs.

Savukārt “Zorg En Zekerheid” vienībai ar 20 punktiem palīdzēja Sīmuss Bokslijs.

Maču “Ventspils” komanda iesāka sekmīgi, panākot 5:0, bet pirmās ceturtdaļas vidū mājiniekiem jau bija desmit punktu pārsvars – 13:3. Savukārt vēl pāris minūtes vēlāk pēc diviem Artūra Bērziņa tālmetieniem rezultāts jau kļuva 21:5 mājinieku labā, bet pēc pirmās ceturtdaļas tas bija 25:9.

Otrās ceturtdaļas sākumā Bērziņš realizēja arī trešo tālmetienu, panākot 33:11. Turpinājumā rezultāta pārsvars būtiski nemainījās, bet abas komandas rādīja haotisku basketbolu. Pēc pirmā puslaika “Ventspils” komanda atradās stabilā vadībā ar 43:22.

Otrā puslaika sākumā “Ventspils” tik sekmīgi vairs nedarbojās un trešās ceturtdaļas vidū viesi bija pietuvojušies līdz 34:47, bet pirms pēdējām desmit pamatlaika minūtēm Latvijas klubs atradās vadībā ar 57:43.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Šona Kanigema realizēta tālmetiena rezultāta starpība pirmoreiz ilgā laikā kļuva mazāka par desmit punktiem (50:59), bet vēl pirms ceturtdaļas vidus pārsvars bija samazināts gandrīz jau līdz minimumam – 60:63. Pēc vēl viena Kanigema tālmetiena divas minūtes pirms pamatlaika beigām viesi jau izvirzījās vadībā ar 66:65.

Cīņas izskaņā Mamadi Diane tāls divpunktu metiens palīdzēja “Ventspils” komandai atgūt vadību, tomēr atlikušajā laikā daudz sekmīgāk nospēlēja pretinieki un izcīnīja pelnītu uzvaru.

Ievērojamu pārsvaru “Ventspils” komanda nenoturēja jau kārtējo reizi šosezon. Kā ziņots, dramatiskākā cīņa tika aizvadīta oktobra beigās, kad Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas cīņā ar Lietuvas komandu Prienu “Rūdupis” ventspilnieki vēl pēc trešās ceturtdaļas bija vadībā ar 72:48, tomēr zaudēja ar 77:78.

Kā ziņots, neilgi pirms šī mača “Ventspils” oficiāli paziņoja par līguma pārtraukšanu ar centra spēlētāju Lauri Blauu.

Otrajā šīs grupas otrās kārtas spēlē otrdien Ruānas “Chorale” komanda no Francijas uzņem Vācijas vienību Oldenburgas “Ewe Baskets”.

Kā ziņots, I apakšgrupas pirmās kārtas spēlēs “Ventspils” pagājušajā nedēļā ar 69:77 viesos zaudēja “Ewe Baskets”, bet “Chorale” ar 68:63 izbraukumā pieveica “Zorg En Zekerheid”.