BK “Ventspils” basketbolisti

BK “Ventspils” komandai zaudējums pret Štelmaheru 0

Latvijas vīriešu basketbola izlases treneris Roberts Štelmahers sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārā čempionāta spēlē aizveda savu komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo” līdz uzvarai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Tallinas vienība viesos ar rezultātu 86:85 (26:14, 22:24, 22:22, 16:25) uzvarēja “Ventspili”, kurā Latvijas speciālists strādāja iepriekšējā sezonā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Kails Vinaless, kurš iemeta 23 punktus, bet Aigars Šķēle pievienoja 13 punktus. Ventspils komandā 20 punkti Ronaldam Zaķim, 14 Jānim Kaufmanim, bet pa 12 iemeta Jānis Bērziņš un Timotijs Neokartess Šortss.

Viesiem pēc nepilnām divām nospēlētām minūtēm bija izdevies iekrāt piecu punktu pārsvaru, bet ceturtdaļas vidū ventspilnieki jau zaudēja ar 11:2. Spēlei ritot, Janari Joesāra precīzais divpunktu metiens jau panāca 19:6, bet ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs, abas komandas izcēlās ar vāju precizitāti, desmit minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 26:14 par labu Tallinas klubam. Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki lēnām no padsmit punktu deficīta spēja pietuvoties līdz -5, jo precīzi meta Kaufmanis, Mārtiņš Gulbis un Šortss.

Trešajā ceturtdaļā kurzemnieki pēc vairāk nekā piecām nospēlētām minūtēm jau bija pietuvojušies līdz -6 (49:55), bet divas kļūdas pēc kārtas un pretinieku precīzie metieni uzbrukumu noslēgumos, drīz vien jau panāca atgrieza 11 punktu pārsvaru (66:55). Viesi ceturtdaļas izskaņā četrus punktus guva no soda līnijas, bet 60:70 ar precīzu tālmetienu pēdējā sekundē panāca Raiens Luters.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā pēc Kaufmaņa un Klāva Čavara precīzajiem uzbrukumiem viesu pārsvars saruka līdz vienam precīzam grozam – 68:70, bet neilgi pēc tam Lutera tālmetiens pirmo reizi vadībā jau izvirzīja mājiniekus. Atlikušajās minūtēs neviena no komandām savus pretiniekus nelaida tālāk par diviem līdz trim punktiem, galotnē uzvaru izcīnot viesiem.

Īpaša atgriešanās Ventspilī bija “Kalev”/”Cramo” galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram, viņa asistentam Akselim Vairogam un aizsargam Aigaram Šķēlem. Šī trijotne dažādos statusos ar “Ventspili” izcīnījusi sešas Latvijas čempionāta zelta medaļas. Šogad ventspilnieki Štelmahera vadībā kļuva par pirmajiem Latvijas-Igaunijas līgas čempioniem.

“Ventspils” visveiksmīgāk no visām Latvijas – Igaunijas līgas dalībniecēm cīnās starptautiskajā turnīrā (FIBA kausa izcīņā 8-0), bet pašmāju čempionātā pēdējās trijās spēlēs izcīnīta tikai viena uzvara. Nupat Ogrē zaudēts ar 92:97.

Arī bijušā ventspilnieku treneru dueta Štelmahera un Vairoga vadītā Tallinas vienība šosezon cietusi no “Ogres” – pirms mēneša Tallinā pagarinājumā 92:95. Pēc tam apvienotajā līgā izcīnītas trīs uzvaras, tai skaitā pirms divām nedēļām Valmierā ne bez grūtībām salaužot mājinieku pretestību (87:80).

Zīmīgi, ka “Kalev”/”Cramo” iepriekšējā LIBL sezonā bija vienīgā komanda, kas sagādāja “Ventspilij” zaudējumu.

“Ventspils” ar desmit uzvarām 15 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet “Kalev”/”Cramo” ar 11 panākumiem 13 cīņās ir trešā.

Citā spēlē “Jūrmala”/”Betsafe” Jūrmalas valsts ģimnāzijas sporta zālē ar 78:80 (14:21, 20:22, 25:16, 19:21) zaudēja Laura Blaua un Ivara Riharda Žvīgura pārstāvētajai Pērnavas “Sadam”.

Jūrmalas komandā ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Uģis Pinete, bet Igaunijas vienībā par trim punktiem mazāk Mārtam Rozentālam. Blaus iekrāja desmit punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet Žvīgurs pievienoja 19 punktus un piecas bumbas zem groziem.

Blaus Jūrmalas vienībā spēlēja iepriekšējā sezonā, bet Žvīgurs ar šo komandu 2018.gadā izcīnīja Latvijas čempionāta bronzas medaļu.

9.novembrī pirmā apļa spēlē Pērnavā mājinieki uzvarēja ar 68:61. Kopš tā laika jūrmalnieki uzvarējuši sešās spēlēs no septiņām, nostiprinoties ar bilanci 9-5 nostiprinoties piektajā vietā. Pērnavas komandai kopš tā laika veicies sliktāk – divas uzvaras sešās spēlēs un nestabila vieta uz izslēgšanas turnīra robežas. Pērnavieši ar bilanci 6-9 ir astotie.

Tikmēr Raplas “Avis Utilitas” mājās ar 90:78 (23:24, 24:22, 19:20, 24:12) uzvarēja Tallinas “Kalev”/TLU.

Raplas komandā rezultatīvākais ar 21 punkti bija Svens Kaldre, bet Tallinas klubā tikpat punktu Maiklam Bučananam, kura rēķinā arī septiņas atlēkušās bumbas.

Visbeidzot “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” mājās ar rezultātu 104:106 (24:19, 32:24, 17:24, 25:31, 6:8) piekāpās Tallinas “TalTech”.

Valmieras komandā 28 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles iekrāja Edmunds Elksnis, bet par diviem punktiem mazāk iemeta Klāvs Dubults, kura rēķinā arī 12 atlēkušās bumbas. Tallinas vienībā pa 20 punktiem iemeta Stens Olmre un Jonas Jērvelainens.

Sezonas sākumā valmierieši tieši pret Tallinas studentiem izcīnīja sezonā pirmo uzvaru, veiksmīgi aizvadot izšķirošās sekundes (103:100).

Valmieras vienībai ir uzvaras pēdējās sešās spēlēs, tikko cienīgi paspēkojoties pat ar “Kalev”/”Cramo” (80:87). Kopvērtējumā valmierieši ar sešām uzvarām 16 dueļos ir devītie.

“TalTech” vienība zaudējusi septiņās spēlēs pēc kārtas, noslīdot tabulas “pagrabā” – bilance 4-11 dod 12.vietu. Zīmīgi, ka “Latvijas Universitātei” zaudēts ar lielāku rezultāta starpību nekā “VEF Rīga” (attiecīgi 63:71 un 69:74).

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.