BK “Ventspils” revanšējas Nīderlandē 0

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Nīderlandē ar 60:57 pārspēja “ZZ Leiden” komandu un saglabā izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Uzvara Leidenē, kas vienlaicīgi bija revanšs par savā laukumā muļķīgi piedzīvoto zaudējumu, BK “Ventspils” komandas turpmāko likteni šajā turnīrā atstāj pašu rokās. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, nākam otrdien savā laukumā vēlreiz jāpārspēj Francijas “Chorale Roanne” komanda. Neveiksmes gadījumā vēl gan var cerēt uz brīnumu jeb “ZZ Leiden” uzvaru pār Oldenburgas “EWE Baskets”.

Spēli, kurā abas komandas kopā negūst pat 120 punktus diez vai var pieskaitīt pie basketbola šedevriem vai mačiem, kur panākums izcīnīts latviskā basketbola stilā. Leidenes klubs drīzāk neļauj spēlēt citiem kā spēlē pats. Tā ventiņiem bija kārtīga pārbaude fiziskā basketbolā, tā bija vēl viena kārtīga rakstura un gribasspēka pārbaude. Komandas spēles stabilitāte, kura šosezon ne reizi vien pievīlusi kurzemniekus un par kuru kopš sezonas sākuma cīnās Gundars Vētra, bija ventiņu pusē. Spēles pirmos divus grozus guva ventspilnieki un spēles turpmākajā ritējumā tikai vienreiz – otrās ceturtdaļas sākumā 14:15 – vadībā tika mājinieki. Pārējā laikā pus solīti priekšā bija mūsējie, turklāt visas spēles garumā – bez būtiskiem kritumiem. Lielākais pārsvars tika iekrāts 27. minūtē (37:29), taču arī tam vēl nebija izšķiroša nozīmē. Spēles liktenis tika izšķirts pamatlaika priekšpēdējā minūtē, kad Leidenes spēlētāji divreiz kļūdījās, uzbrukumā tukšais (no spēles 9/1) Jangs savas nevieksmes kompensēja ar pārtveru piespēli, jaunais uzbrukuma līderis Diane iemeta no spēles, bet Abernetijs trāpīja trīs no četriem soda metieniem. No 54:53  rezultāts kļuva 59:53 – atlikušajā laikā Leidenes spēlētājiem izglābties vairs nebija ne iespēju, ne laiks. Tiesa, vienas pašu kļūdas dēļ pēdējās sekundēs komandas šķīra viena metiena tiesa, tomēr pašā svarīgākajā brīdī pēc mājinieku neiemesta soda metiena atlēkusī bumba bija mūsējā.

Arī spēles statistika liecina par ļoti līdzvērtīgu spēli, kurā BK Ventspils” pusē bija mazliet labāka precizitāte visas veida metienos – gan no dažādām distancēm spēlei ritot, gan no soda metienu līnijas. Šis “mazliet” arī izšķīra spēles iznākumu.

BASKETBOLS

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

I grupa

“ZZ Leiden” (Nīderlande) – BK “Ventspils” 57:60 (13:14, 24:25, 39:42). Slagters 13, Džeksons 11, Šeperds 10, Bokslijs 7, Kenedijs 6+11Ab, De Jongs, Herazi pa 4, Hillimans 2; Diane 18, Grejs 13, Bērziņš 9, Zaķis 6, Meiers 5, Jangs 4, Abernetijs 3, Strēlnieks 2.

Statistika: 2-punktu metieni 40/28 (41%) – 38/17 (44%), 3-punktu metieni 11/2 (18%) – 20/5 (20%), soda metieni 19/11 (57%) – 16/11 (68%), atlēkušās bumbas 39-39, pārtvertas bumbas 5-4, kļūdas 10-10.

Tabulā: 1. “Chorale Roanne” 3-2, 2. “EWE Baskets” 3-2, 3. BK “Ventspils” 3-2, 4. “ZZ Leiden” 1-4.