bkventspils.lv

BK “Ventspils” sakauj turku “Ušak” un paliek 4. vietā 1

BK “Ventspils” FIBA Čempionu līgas desmitās kārtas spēlē trešdien savā laukumā ar rezultātu 95:86 (21:21, 27:24, 29:21, 18:20) uzvarēja Turcijas komandu “Muratbey Ušak”, kuras viens no līderiem ir latvietis Rolands Freimanis. C grupas tabulā kurzemnieki ir izslēgšanas spēļu zonā – 4. vietā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Ventspilniekiem pa 19 punktiem sameta Folerins Kempbels un Rolands Zaķis, kuram arī astoņas bumbas zem groziem. Tikmēr Edgars Zeļonis guva 13 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas, bet pa 11 punktiem sameta Villijs Dīns, Māris Gulbis un Aigars Šķēle, kuram arī desmit bumbas zem groziem.
“Ventspils” rindas šodien papildināja Ingus Jakovičs, kurš laukumā bija vienu minūti, bet ar rezultatīvām darbībām neizcēlās.
Tikmēr “Muratbey Ušak” rindās pa 20 punktiem guva Šakils Makkisiks un Andželo Herisons, bet Freimanis iemeta 11 punktus.

Maču ventspilnieki iesāka ar sešiem bezatbildes punktiem, turpinājumā iekrājot astoņu punktu (11:3 un 13:5) pārsvaru, kas gan tikai izsēts, un pirmais ceturksnis noslēdzās neizšķirti 21:21. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas komandai izdevās izrāviens 12:0, taču arī šo pārsvaru “Muratbey Ušak” sadeldēja, un komandas pārtraukumā devās, rezultāta tablo vēstot 48:45 ventspilnieku labā.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē Ušakas vienība trīs minūtes nespēja iekarot grozu, kamēr mājinieki, lielu artavu dodot Zeļonim un Dīnam, sameta desmit bezatbildes punktus, kas ļāva iegūt pārsvaru 73:61. Šajos brīžos, kad tika izšķirts spēles iznākums, ar savu nesavaldību un divām tehniskajām piezīmēm, pretinieki palīdzēja paši.

Pirms ceturtās ceturtdaļas komanda šķīra 13 punkti (79:66), bet mača noslēdzošā nogriežņa otrajā pusē kurzemnieku pārsvars pārsniedza jau 20 punktus (94:73). “Ventspils” maču uzvarēja ar 95:86, FIBA Čempionu līgā svinot otro panākumu pēc kārtas.

Freimanis šajā spēlē laukumā bija 27 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no desmit divpunktu metieniem un savu vienīgo tālmetienu.
Tāpat viņa kontā četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs kļūdas, divas piezīmes un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Abu komandu pirmā apļa spēlē “Ventspils” viesos piedzīvoja neveiksmi ar rezultātu 69:74, noslēdzošajā ceturtdaļā iemetot tikai astoņus punktus.

FIBA ČEMPIONU LĪGA
C grupa
BK “Ventspils” – “Muratbey Ušak” 95:86
(21:21, 48:45, 77:66). Zaķis, Kempbels pa 19, Žeļonis 13, Šķēle 11+10AB, Dīns, Gulbis pa 11, Ate 4, Ziediņš 3, Janičenoks, Leimanis pa 2; Harisons, Makisiks pa 20, Vasiļausks 13, Freimanis (27 min) 11+4AB.
Citās spēlēs: “ASVEL” – “Neptunas” 68:64.
Tabulā: 1. “Neptunas” 8-2, 2. “ASVEL” 8-2, 3. “EWE Oldenburg” 5-4, 4. BK “Ventspils” 5-5, 5. “PAOK” 4-5, 6. “Ušak” 3-7, 7. “Rosa Radom” 3-6, 8. “Varese” 2-7