Teodors Bļugers

Bļugeram rezultatīva piespēle, Merzļikinam zaudējums un trešās zvaigznes gods 0

Latvijas hokejists Teodors Bļugers piektdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, bet Elvis Merzļikins piedzīvoja zaudējumu NHL čempionāta spēlēs.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” mājās ar 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) uzvarēja Monreālas “Canadiens”, kas neveiksmi cieta jau trešo spēli pēc kārtas.

Pitsburgas komanda vadībā izvirzījās otrā perioda astotajā minūtē, kad Kriss Letangs realizēja skaitlisko vairākumu. Divas minūtes līdz otrā perioda beigām savus pirmo vārtus Pitsburgas komandā guva Džeisons Zakers, kurš nesen tika iemainīts no Minesotas “Wild”. Viesiem minūti vēlāk Tomāša Tatara personā izdevās panākt minimālu “Penguins” pārsvaru, bet Zakers negaidīja nākamo trešdaļu un teju pusminūti vēlāk atkal atgrieza +2 – 3:1.

Pēdējie vārti tika gūti aptuveni minūti līdz mača beigām, kad tajos jau vairs nestāvēja vārtsargs.

Bļugers laukumā pavadīja nepilnas 15 minūtes, no kurām divas minūtes un 36 sekundes nospēlēja mazākumā. Viņš rezultatīvi piespēlēja ceturto vārtu guvumā, iegūdams ripu savā aizsardzības zonā, bet jau pēc tam tā tika nogādāta līdz Zekam Estonam Rīsam, kurš bija nekļūdīgs.

Tāpat Bļugers izdarīja vienu metienu pa vārtiem, reizi pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Uzbrucējs šosezon 56 spēlēs izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem un 12 rezultatīvām piespēlēm, abos rādītājos sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Svētdien Pitsburgas komanda tiksies ar līgas vājāko klubu Detroitas “Red Wings”.

“Penguins” ar 76 punktiem 56 mačos ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.

Savukārt Kolumbusas “Blue Jackets” ar Merzļikinu vārtos, mājās ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) zaudēja Ņujorkas “Rangers”, kas svinēja jau ceturto panākumu pēc kārtas.

Merzļikins pirmo reizi kapitulēja jau spēles 22.sekundē, kad pēc aizsarga metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Pāvels Bučņevičs. Mājiniekiem izlīdzinājumu izdevās panākt vien otrā perioda beigās, precīzi metot Oliveram Bjorkstrandam. Trīs minūtes līdz mača beigām Kriss Kreiders guva savas komandas otros vārtus, bet Raiens Stroms pēdējo ripu jau raidīja tukšos vārtos.

Latvijas izlases vārtsargs šajā spēlē tvēra 25 no 27 metieniem, atvairīdams 92,6% raidījumu, tiekot atzīts par spēles trešo zvaigzni. Pēc astoņu uzvarētu spēļu sērijas Merzļikins pēdējos trīs dueļos piedzīvojos neveiksmi. Zīmīgi, ka nevienā no šīm spēlēm latvietis nav ielaidis vairāk par diviem vārtiem.

Iepriekšējā spēlē Kolumbusas vienības vārtos stājās Matīss Kivlenieks, kurš šoreiz palika uz rezervistu soliņa.

Nākamā cīņa Kolumbusas vienībai paredzēta svētdien pret Ņūdžersijas “Devils”.

“Blue Jackets” ar 71 punktu 59 spēlēs Austrumu konferencē ieņem septīto vietu. Tikpat punktu ir arī Filadelfijas “Flyers”, kas aizvadījusi par vienu cīņu mazāk.