Teodors Bļugers (Nr.53) priecājas par komandas biedra Reilija Šīhena gūtajiem vārtiem.

Bļugers debitē NHL – Pitsburga uzvar līgas līderi! 0

Latvijas izlases hokejists Teodors Bļugers trešdien beidzot debitēja pasaules labākajā hokejā līgā – NHL, palīdzēdams Pitsburgas “Penguins” komandai savā laukumā ar 4:2 (3:0, 1:0, 0:2) uzvarēt regulārā čempionāta līderi Tampabejas “Lightning”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Bļugers kļuvis par 23.Latvijas hokejistu, kurš spēlējis NHL. Vēl nesen, janvāra sākumā debiju NHL piedzīvoja arī Rūdolfs Balcers, kurš pārstāv Otavas “Senators” vienību.

Latvijas hokejists darbojās ceturtajā “Penguins” uzbrucēju virknējumā kopā ar Reiliju Šīhenu un Geretu Vilsonu. Bļugers bija gana aktīvs, lai gan pie liela spēles laika netika, laukumā pavadot sešas minūtes un 22 sekundes. Tiesa, jau viņa pirmajā izgājienā laukumā “Penguins” guva vārtus, rezultātu ceturtajā minūtē atklājot Šīhenam, kamēr Bļugers tajā epizodē aktīvi nospēlēja vārtu priekšā.

Līdz ar to Bļugers šajā mačā nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienā no pieciem iemetieniem, kā arī tika pie divām soda minūtēm, taču “Penguins” šajā epizodē pat palika vairākumā, jo pret NHL debitantu noteikumus pārkāpa pat divi “Lightning” spēlētāji. Bļugers centās atbildēt Sedrikam Paketam par viņa mēģinājumu klupināt latvieti, bet pēc tam uzreiz saķērās ar Edamu Ērni, bet dūres neizvicināja.

“No rīta, kad uzzināju, ka tikšu spēlēt, biju patīkami satraukts. Šo brīdi biju gaidījis ļoti ilgu laiku un esmu laimīgs,” pēc mača teica Bļugers.

Par brīdi, kad “Penguins” atklāja rezultātu, bet Bļugers bija laukumā Latvijas hokejists priecīgs. “Tā noteikti bija izcila pirmā maiņa uz ledus. Izgāju uz ledus un guvām vārtus, bija patīkami tajos piedalīties,” atzīmēja Bļugers.

Latvijas hokejists arī nslēpa, ka pirms mača daudz runājies ar maiņas biedru Geretu Vilsonu, ar kuru spēlējis kopā Amerikas Hokeja līgā (AHL).

“Pazīstu viņu labu laiku kā hokejistu un vienkārši labu draugu. Pāris gadus ar viņu kopā spēlēju, tāpēc zinu viņu arī ārpus hokeja laukuma. Viņam arī visvairāk uzdevu jautājumus. Jutos komfortabli ar Vilsonu, viņš man paskaidroja dažas sistēmas un ko sagaidīt no NHL hokeja,” stāstīja Bļugers.

“Penguins” labā vārtus bez Šīhena guva arī Fils Kesels, Sidnijs Krosbijs un Kriss Letangs, bet divas rezultatīvas piespēles izpildīja Jevgeņijs Malkins. Pitsburga pēc diviem periodiem bija vadībā ar 4:0, divus vārtus ielaižot vien mača beigās.

Apmierināts ar Bļugera sniegumu pēc spēles bija “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans, norādot, ka “Tedijs” aizvadījis labu maču. Treneris solīja, ka Bļugeram turpmāk dos iespēju spēlēt arī mazākumā. “Jo komfortablāk viņš jutīsies, jo viņa spēle uzlabosies,” sprieda Salivans.

Pašlaik 24 gadus vecais Bļugers uz NHL tika izsaukts otrdien. Viņš izsaukumu saņēma arī pagājušā gada februārī, taču toreiz pasaules spēcīgākajā līgā tā arī nedebitēja.

Bļugers aizvada ļoti veiksmīgu sezonu Amerikas Hokeja līgā (AHL), kur 45 mačos izcēlies ar 21 vārtiem un 18 rezultatīvām piespēlēm, būdams Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” komandas rezultatīvākais spēlētājs. Latvijas hokejista 21 iemestā ripa ir ceturtais labākais rādītājs čempionātā, turklāt ar rezultativitāti viņš izcēlās pēdējos piecos mačos, pa šo laiku iekrādams četrus vārtus un četras rezultatīvas piespēles.

“Penguins” ar 60 punktiem 50 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem piekto vietu, tomēr pēdējā laikā komandai pārāk veiksmīgi nav klājies, jo tā sešos mačos cietusi četrus zaudējumus.

Pitsburgas vienība Bļugeru 2012.gada draftā izvēlējās ar 52.numuru.

“Penguins” komandā no Latvijas spēlējuši arī Viktors Ignatjevs un Pēteris Skudra.