Boriss Džonsons.
Boriss Džonsons.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Valdis Krastiņš: Boriss Džonsons un Midsomeras slepkavības 0

Piecus gadus pavadot Somijā, es, protams, skatījos somu TV, bet, jāatzīstas, apetīte pārgāja drīz. Lielākā daļa pārraižu bija man garlaicīgas, un es pievērsu uzmanību tam, kas bija nepieciešams dienesta pienākumu izpildei, – tātad galvenokārt ziņu pārraidēm. Ja nu sagribējās kādu izklaidi, tad manā rīcībā bija lieliskie zviedru kanāli, BBC utt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas
Atgriezies Rīgā, konstatēju, ka arī šeit ir līdzīga situācija: ziņas, dažas interesantas diskusijas, bet pārējais lielākoties ir…

Un pēdējā laikā nav vairs pat kaut cik interesantu filmu – piedāvājums lielākoties ir zem vidējā līmeņa. TV savu kaut vai gaumes audzināšanas lomu pilda ļoti slikti. Es, protams, runāju par TV skatītāju absolūto vairākumu – pensionāriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunajai paaudzei, par laimi, nu ir “Shortcut Films”, “Netflix” un citi līdzīgi piegādātāji, tomēr man ir jautājums: kādēļ šī TV raidījumu kvalitātes lejupslīde? Vai tiešām tikai nauda? Vai varbūt tas, kas slēpjas aiz NEPLP amatpersonu neiedvesmojošām sejām? Tas tā, pa ceļam…

Tomēr ir viens seriāls, kuru es cenšos noskatīties, kaut gan tas jau vairākkārt pārstaigājis mūsu ekrānus. Runa ir par “Midsomeras slepkavībām”: lielisks galvenās lomas tēlotājs, interesantā un ļoti savdabīgā britu vide. Protams, kaisle un nauda ir filmās attēloto norišu galvenais dzinējspēks, bet blakus tam ir ļoti savdabīgas, dažkārt grūti izprotamas paražas, kuras tiek ņemtas ļoti nopietni.

Jā, briti tiešām ir īpatnēji, un tas tagad izpaužas jocīgajā virpulī ap breksitu.

Premjers Boriss Džonsons vēlas ārkārtas vēlēšanas, pieņemot, ka viņa izredzes tajās ir labas. Vēlēšanām nepieciešams parlamenta vairākuma lēmums. Bet parlamentā Džonsonam nav vairākuma, viņa valdība turas tikai tādēļ, ka daudzi deputāti nevēlas ārkārtas vēlēšanas un neuzticības izteikšana Džonsonam tādas izraisītu. Bet Džonsons joprojām spēlē uz to sajukumu britu prātos, kuru izraisīja 2016. gada referenduma priekšvakarā izplatītie masveida meli par milzu maksājumiem no britu puses uz ES.

Viņam ideja par izstāšanos ir galvenais – gluži tāpat kā Midsomeras varoņiem, kuri abstraktas idejas vārdā gatavi izdarīt noziegumu.

Tā ir īsta parlamentārā bezizeja britu gaumē. Jo arī opozīcijas leiboristu vadonis Džeremijs Korbins ir nepopulārs. Kur izeja? Būs jāsauc palīgā Midsomeras seriāla veidotāji… Bet, ja nopietni, mēs varbūt redzam britu parlamentārās sistēmas galu.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.