Pļaviņu HES palu laikā
Pļaviņu HES palu laikā
Foto: Ieva Čīka/LETA

Atgūstot mazūdens periodā iekavēto, oktobrī HES turbīnas griezušās ar būtiski lielāku jaudu 0

Oktobrī būtiski pieaudzis saražotās elektroenerģijas apjoms Latvijas hidroelektrostacijās (HES). Daugavas HES ģenerējušas par 99% vairāk nekā septembrī un par 170% vairāk nekā pērnā gada oktobrī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Ievērojams ražošanas pieaugums ir arī mazajās HES – attiecībā pret septembri 196% un pret 2018. gada oktobri – 226% apmērā, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Latvijā saražoti 83% no nepieciešamās elektroenerģijas

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā oktobrī Latvijā saražotas 514 269 MWh elektroenerģijas, kas ir par 7% mazāk nekā septembrī, bet salīdzinājumā ar 2018. gada oktobri, valstī saražotā apjoms palielinājās par 32%.

Oktobrī par 35% samazinājusies elektroenerģijas izstrādē TEC, tomēr pieaugums HES ražošanā ļāva saglabāt augstu valsts patēriņa nosegšanu ar vietējo ģenerāciju – kopumā Latvijā saražoti 83% no valstī patērētās elektroenerģijas, kas gan ir par 14 procentpunktiem mazāk nekā septembrī, bet par 20,7 procentpunktiem vairāk nekā 2018. gada oktobrī.

Latvijas elektroenerģijas patēriņš oktobrī bija 622 110 MWh un, salīdzinājumā ar septembri, tas palielinājies par 9%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri, samazinājies par 1%.

Samazinās imports no Krievijas un Baltkrievijas

Oktobrī pirmo reizi pēdējā gada laika ir vērojams importa samazinājums uz Baltiju no trešajām valstīm (Krievijas un Baltkrievijas) – 1% apjomā attiecībā pret septembri, vienlaikus par 46% ir audzis imports uz Baltiju no Eiropas savienības valstīm.

Oktobrī vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā samazinājās līdz 48,85 EUR/MWh un kopumā Baltijas cenas izlīdzinājās ar Somijas un Zviedrijas 4. apgabala cenu zonām. Tas skaidrojams ar elektroenerģijas cenas pieaugumu Zviedrijas 4. cenu apgabalā par 15%, kamēr Baltijā un Somijā cenas samazinājās 2,3% līdz 5% robežās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.