Brāļi Juris (no labās) un Andris Šici.

Brāļi Šici ar labu otro braucienu tiek pirmā PK posma sešiniekā 0

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Īglsas trasē, Austrijā, ar labu otro braucienu spēja iekļūt sezonas pirmā Pasaules kausa (PK) posma labāko sešiniekā divnieku sacensībās.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Pēc pirmā brauciena brāļi bija vien 11.pozīcijā, bet otrajā uzrādīja trešo labāko rezultātu, kas summā viņiem ļāva ieņemt piekto vietu.

Divu braucienu summā Šici finišēja pēc minūtes un 20,903 sekundēm. No trešās vietas viņus šķīra 0,083 sekundes.

Tikmēr astoto vietu ieņēma Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri braucienos bija attiecīgi sestajā un devītajā pozīcijā. Savukārt Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs palika 12.vietā starp 23 ekipāžām, braucienos uzrādot 13. un 16.rezultātu.

Par uzvarētājiem kļuva titulētie vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuriem šī bija 40.uzvara Pasaules kausa posmos. Viņi pēc pirmā brauciena bija ceturtie, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu.

Otrie palika Tobiass Vendls/Tobiass Arlts no Vācijas, kuri uzvarētājiem zaudēja tikai 0,009 sekundes, bet trešo vietu ieņēma austrieši Tomass Steu/Lorencs Kollers, kuri no līderiem atpalika 0,088 sekundes.

Šici no Egerta/Benekena atpalika par 0,171 sekundi, kamēr Gudramoviču/Kalniņu no uzvarētājiem šķīra 0,289 sekundes.

Pēc pirmā brauciena vadībā negaidīti atradās poļi Vojcehs Hmieļevskis un Jakubs Kovaļevskis, taču otrajā braucienā viņi palika 19.vietā, summā noslīdot uz 13.pozīciju.

Jau ziņots, ka sievietēm par sacensību uzvarētāju tika kronēta Tatjana Ivanova no Krievijas. Elīza Cauce uzvarētājai piekāpās par 0,865 sekundēm, izcīnot 23.pozīciju. Kendija Aparjode līderei zaudēja 1,898 sekundes, ieņemot 27.vietu, bet Ulla Zirne otrā brauciena pēdējā virāžā piedzīvoja kritienu, no uzvarētājas atpaliekot 2,336 sekundes un ieņemot pēdējo 28.vietu.

Svētdien notiks sacensības vīriešiem, kā arī komandu stafete. Vīru konkurencē Latviju pārstāvēs Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis, Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks.

Pēc sezonas sākuma Austrijā tikai daļa izlases dosies tālāk uz posmiem Ziemeļamerikā. Otrais posms notiks Leikplesidā, ASV, bet trešais posms Vistlerā, Kanādā. Tad gaidāms gandrīz mēneša pārtraukums līdz janvāra vidum, kad Altenbergā, Vācijā tiks aizvadīts ceturtais posms. 18. un 19.janvārī Lillehammerē, Norvēģijā norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī piektais Pasaules kausa posms, bet janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas Pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.