Foto: LETA

BTA: Lauktehnikas ugunsgrēku apdrošināšanas atlīdzībām jau rezervēti 200 000 eiro 0

Sākoties ražas novākšanas sezonai, arvien biežāki kļūst ar traktoriem, kombainiem un citu lauksaimniecības tehniku saistītie negadījumi, jo īpaši zemniekus satrauc tehnikas aizdegšanās risks, līdz ar to šādiem apdrošināšanas gadījumiem jau rezervēti 194 765 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) dati.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Lielākā apdrošināšanas summa 73 800 eiro apjomā jūnijā rezervēta šķūņa ugunsgrēkā radušos zaudējumu segšanai. Citā ugunsgrēkā, kurā apdrošināšana segs zaudējumus 55 000 eiro apjomā, pie skursteņa bija sakrājušies putekļi, un dzirkstele radīja aizdegšanos, informēja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Tāpat katru gadu lauksaimniekiem problēmas un izdevumus sagādā traktoru, kombainu un citas lauksaimniecības tehnikas aizdegšanās, strādājot uz lauka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīcībā esošo informāciju, ugunsgrēki galvenokārt izceļas, tehnikas īpašniekam vēloties ietaupīt laiku un finanšu līdzekļus, tostarp apkopes izdevumus.

Bieži netiek veikta tehniskā apkope, ikdienas tīrīšana no putekļiem un pelavām, turklāt, cenšoties iegūt vairāk graudu, tiek izvēlēts pārāk zems pļaušanas augstums. Šādā gadījumā, rodoties kaut nelielai dzirksteļošanai, aizdegas labības lauks. “Par ieguvumu nevar būt ne runas: viena tonna labības maksā aptuveni 200 eiro, kamēr viena jauna kombaina izmaksas sasniedz 100 000 eiro un vairāk,” uzsver K. Liepiņš.

VUGD ugunsdrošības inspektori iesaka lauksaimniekiem, pirmkārt, veikt ikdienas apkopi un servisu, sekot hidrauliskās sistēmas stāvoklim, uzraudzīt, vai nav notikusi eļļas noplūde. Otrkārt, jākontrolē atgāzu izplūdes sistēma, kam nepieciešama regulāra apkope. Treškārt, svarīgi pārbaudīt, vai dzirksteļu slāpētājs ir darba kārtībā.

Lauksaimniecības tehnika visintensīvāk tiek izmantota sausos laikapstākļos, tādēļ rodas daudzi papildu uguns bīstamības faktori. Degšana šādos apstākļos izplatās tik strauji, ka ugunsgrēku nav iespējams ātri likvidēt. VUGD atgādina, ka uz kombainiem obligāti jābūt ugunsdzēsības aparātam. Papildu drošībai tiek ieteikts izmantot arī putu ugunsdzēšanas aparātu, kas efektīvi noslāpēs gruzdēšanu. Nepieciešams pārdomāt, vai uz kombaina izvietoto ugunsdzēsības aparātu skaits ir pietiekams, jo ar vienu, kura tilpums ir seši litri, pietiks tikai nelielas savlaicīgi pamanītas aizdegšanās gadījumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.