Četri zaudēti vārti pēdējā trešdaļā, florbolistiem sāpīga neveiksme pasaules čempionātā 0

Latvijas vīriešu florbola izlase pirmdien pasaules čempionātā trešajā mačā izsēja divu vārtu pārsvaru un ar rezultātu 4:5 (2:1, 1:0, 1:4) piekāpās Vācijas valstsvienībai.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Latvijas komandas rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Edžus Ceriņš, bet pa vienam precīzam metienam pievienoja Toms Bitmanis un Atis Blinds, kuram arī viena rezultatīva piespēli.

Blinds tika nosaukts arī par labāko spēlētāju Latvijas komandas rindās.

Spēles pirmajā trešdaļā Latvija pēc precīziem Bitmaņa un Blinda metieniem bija ieguvusi pārsvaru 2:1, bet otrajā periodā jau izdevās panākt divu vārtu pārsvaru 3:1, jo ar vārtu guvumu izcēlās Ceriņš.

Noslēdzošais spēles nogrieznis latviešiem izvērtās neveiksmīgs, jo nepilnu sešu minūšu laikā tika zaudēti trīs vārti, vāciešiem izvirzoties vadībā. Latvijas komandai gan vēl bija vairāk nekā 11 minūtes, lai atgūtos, kas arī izdevās, jo Ceriņš trīs minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu.

Taču Vācijai vajadzēja tikai septiņas sekundes, lai atkal atgūtu pārsvaru un nostādītu Latviju visai kritiskā situācijā. Latvijas komanda nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, tomēr atspēlēties neizdevās un vācieši līdz ar to izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā, kamēr Latvija cieta otro neveiksmi.

A grupas kopvērtējumā līdere ir Šveice, kas divos mačos izcīnījusi maksimālos četrus punktus, kamēr otrā ir Čehija ar diviem punktiem, bet Latvija un Vācija tikušas pie tikpat punktiem trīs mačos.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā sestdien Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, bet tad sensacionāli ar 4:3 apspēlēja turnīra saimnieci un vienu no vadošajām pasaules komandām Čehiju.

Savukārt Vācija līdz šim bija cietusi divas graujošas neveiksmes – vispirms ar 5:10 pret Čehiju un tad ar 1:13 pret Šveici.

Latvijas vīriešu florbola izlase uz pasaules čempionātu devusies teju tikai ar virslīgas spēlētājiem sastāvā.

Sastāvā kopumā iekļauti 20 florbolisti, no kuriem pieci ir no pašreizējās Latvijas čempiones “Betsafe”/”Ulbroka Oxdog”. Pa trim florbolistiem ir no “Lielvārde”/”Fat Pipe” un Cēsu “Lekringa”, kamēr pa diviem – no Stalbes “Pārgaujas” un “Talsu NSS”/”Krauzers”. Visbeidzot pa vienam florbolistam nāk no “Ķekavas”, Liepājas kluba “Kurši”/”Ekovalis” un Kocēnu “Rubenes”.

Vēl divi florbolisti spēlē ārzemēs – Morics Krūmiņš Somijā, bet Andris Rajeckis Šveicē.

Latvijas florbolistus cīņā ved somu speciālists Arto Rīhimeki, kuram asistē Pertu Kitehonka un bijušais izlases florbolists Ingus Laiviņš, bet vārtsargiem palīdz Andis Blinds.