foto – Ieva Lūka/LETA

Cīkstone Skujiņa pēdējā uzbrukumā izlaiž no rokām Eiropas bronzu 0

Latvijas cīkstone Laura Skujiņa otrdien Serbijā pēdējā uzbrukumā izlaida no rokām uzvaru Serbijā notiekošā Eiropas čempionāta cīņā par bronzu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Svara kategorijā līdz 63 kilogramiem duelī par trešo vietu Skujiņa ar 2-4 piekāpās itālietei Sārai de Kolai, kura tika pie lielākā panākuma karjerā.

Cīņu itāliete iesāka pasīvi un Skujiņa veica divu punktu paņēmienu, pēc tam arī noturot pretinieces uzbrukumu kājās un pirmo puslaiku noslēdzot ar 2:0 savā labā.
Otro puslaiku pasīvi iesāka Skujiņa un saņēma punkta sodu. Savukārt pēdējā minūtē jau da Kola uzbruka latvietei ar lielu intensitāti. Kaut ilgstoši Skujiņa veiksmīgi aizstāvējās, septiņas sekundes pirms beigām itāliete tomēr veica divu punktu uzbrukumu un izrāva dramatisku uzvaru.

Pirms tam Skujiņa vispirms pieveica mājinieci Anu Vadašu, jau otrajā minūtē noliekot pretinieci uz lāpstiņām, bet ceturtdaļfinālā ar 10-0 bija pārāka pār čehieti Adēlu Hanzlīčkovu, dueli noslēdzot priekšlaicīgi.
Pusfinālā Skujiņa tikās ar pērnā gada olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēju Moniku Mihaliku no Polijas. Skujiņa guva pirmos divus punktus, tomēr pirmā perioda beigās Mihalika par paņēmienu tika pie sešiem punktiem, otrā raunda otrajā minūtē nopelnīja vēl vienu punktu un turpinājumā nosargājot uzvaru ar 7:2. Pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs tieši Mihalika uzvarēja Latvijas labāko cīkstoni Anastasiju Grigorjevu gandarījuma turnīra pirmajā kārtā, vēlāk aizcīnoties līdz bronzai. Šī neveiksme nozīmēja, ka Skujiņai nācās cīnīties par trešo vietu.

Skujiņa 2014.gadā guva bronzu gan Eiropas, gan pasaules čempionātā, tomēr kājas traumas dēļ viņai neizdevās iesaistīties cīņā par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka tieši šajā svara kategorijā šī gada meistarsacīkstēs sākotnēji bija plānots piedalīties četrkārtējai Eiropas čempionei Anastasijai Grigorjevai, tomēr viņa trešdien izies uz starta svarā līdz 60 kilogramiem.

Skujiņa kategorijā līdz 63 kilogramiem startēja līdz 2012.gada pavasarim, tomēr pēc tam, kad šajā kategorijā Londonas olimpiskajām spēlēm spēja kvalificēties Grigorjeva, tieši viņa turpmāk piedalījusies šajā disciplīnā, kamēr Skujiņai starptautiskos mačos vajadzēja stāties uz starta kategorijā līdz 69 kilogramiem.

Pirmdien sacensībās dāmām svarā līdz 49 kilogramiem piedalījās arī Latvijas cīkstone Karolīna Tjapko, tomēr viņu pirmajā cīņā jau pirmajā minūtē uz lāpstiņām nolika pērnā gada Eiropas vicečempione Emīlija Vuka no Rumānijas. Turpinājumā Vuka piedzīvoja zaudējumu pusfinālā, līdz ar to Tjapko nebūs iespēja piedalīties gandarījuma sacensībās