Rīgas “Dinamo” spēlētāji.

Cīņa un metieni ir, veiksmes pietrūkst – Rīgas “Dinamo” zaudē Habarovskā 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) 11.sezonas tālākā izbraukuma otrajā spēlē ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) zaudēja Habarovskas “Amur” hokejistiem.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Rīgas “Dinamo” sastāvā vienīgos vārtus šajā mačā iemeta Keids Feirčailds, kamēr “Amur” rindās izcēlās Vjačeslavs Ušeņins un Bogdans Potehins.

Jau mača otrajā minūtē rīdzinieki ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, turklāt jau ar pirmo piegājienu tas tika realizēts – trešajā minūtē ar plaukstas metienu no zilās līnijas izcēlās Feirčailds. Amerikāņu aizsargam šis ir pirmais vārtu guvums Rīgas “Dinamo” kreklā. Tiesa, līdz “Amur” atbildei bija jāgaida tikai dažas minūtes, jo neizšķirtu septītajā minūtē panāca Ušeņins, izmantodams rīdzinieku kļūdu aizsardzībā.

Pāris minūtes pēc vārtu zaudējuma Rīgas “Dinamo” ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, tomēr šī izdevība netika izmantota, lai gan Latvijas klubam izdevās izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem un pēcāk sāncenšus arī iespiest savā aizsardzības zonā. Pirmās trešdaļas izskaņā abu komandu izpildījumā bija aktīvs hokejs, spēlē daudz iesaistoties vārtsargiem, tomēr rezultāts tā arī palika nemainīgs, vienībām pirmajā lielajā atpūtā dodoties pie neizšķirta 1:1.

Rīgas “Dinamo” otro periodu iesāka ar aktīvu sniegumu, tomēr “iekrita” vienā no pretuzbrukumiem, ko 23.minūtē realizēja Potehins, kurš ripu vārtos raidīja no ļoti asa leņķa, tādējādi pārspējot Kristeru Gudļevski. Brīdi vēlāk Latvijas klubs tika arī pie pirmā noradījuma šajā mačā, jo tiesneši saskatīja skaitliskā sastāva pārkāpumu. Tiesa, “Amur” vairākums bija ļoti bezzobains, bet jau vienādos sastāvos abas komandas apmainījās ļoti bīstamiem uzbrukumiem, turklāt rīdzinieku leģionārs Kevins Klārks neizmantoja lielisku iespēju panākt neizšķirtu.

Kopumā otrajā trešdaļā gan nebija vērojams tik aktīvs hokejs kā pirmajā, bet perioda beigās uz vārtiem izskrēja Brendons Makmilens, tomēr viņam ripu vārtos iedabūt neizdevās. Pēcāk abas komandas apmainījās asumiem, kas noveda pie abpusēja noraidījuma, bet atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās. Pēc otrās trešdaļas Rīgas “Dinamo” līdz ar to atradās iedzinējos ar 1:2.

Cenzdamies atspēlēties, rīdzinieki noslēdzošo trešdaļu uzsāka ļoti apņēmīgi, kā rezultātā “Amur” hokejisti tika iespiesti savā aizsardzības zonā. Lai arī Latvijas kluba pārsvars bija iespaidīgs, pārvērst to vārtu guvumā tā arī neizdevās. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas desmit minūtes, Rīgas “Dinamo” ieguva tiesības spēlēt vairākumā, tomēr tas palika neizmantots. Vēl rīdzinieku vairākuma beigās komandas saņēma pa abpusējam noraidījumam.

Pamatlaika izskaņā “Amur” hokejisti aizsardzībā spēlēja ļoti disciplinēti, kamēr rīdziniekiem lāgā neizdevās radīt labas vārtu gūšanas iespējas. Priekšpēdējā minūtē Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr panākt sev vēlamu rezultātu viesiem tā arī neizdevās.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, rīdzinieku vārtos atgriezās Gudļevskis, bet citu izmaiņu sastāvā nebija.

Rīdziniekiem šī bija otrā spēle divu dienu laikā, jo svētdien Latvijas klubs Šanhajā ar 4:2 uzvarēja Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienību no Ķīnas. Ģirta Ankipāna trenētā komanda tobrīd izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas.

Rietumu konferencē Rīgas “Dinamo” ar deviņiem punktiem septiņās spēlēs joprojām ir trešajā pozīcijā, kamēr “Amur”, kas iepriekšējā mačā piektdien ar 0:2 mājās zaudēja Vladivostokas “Admiral” vīriem, Austrumu konferencē ar pieciem punktiem sešos mačos ir 11.pozīcijā.

Habarovskas klubam sešos mačos izdevies izcīnīt tikai divas uzvaras.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” piektdien ar līgumreisu devās uz KHL šīs sezonas tālāko izbraukumu Tālajos austrumos, mājās paliekot traumētajiem Uvim Balinskim un Gintam Meijam.

Latvijas klubs šo izbraukumu noslēgs trešdien, kad cīnīsies ar “Admiral” vienību.