Valmieras Drāmas teātra aktieri: (no kreisās) – Regīna Devīte (Pindacīša), Inese Ramute (Tomuļu māte), Ieva Puķe (Elīna), Kārlis Neimanis (Rūdis) un Elīna Vāne (Antonija). Publicitātes foto

Citiem buļļu cīņas, mums – “Skroderdienas” 0

Varbūt Jāņus var iztēloties bez alus kausa un siera rituļa, taču bez “Skroderdienām Silmačos” – nekādi! 
17. jūnijā Rīgā Brīvdabas muzejā sāksies Rūdolfa Blaumaņa nemirstīgās lugas sešu brīvdabas izrāžu tūre. 
Īpaša izdevība lomās vērot vairāku Latvijas teātru spožus aktierus, ko esam iemīļojuši gan izrādēs, gan 
televīzijas seriālos un šovos. Turklāt katrā pilsētā izrādi kuplinās vietējie dejotāji un dziedātāji. “Latvieša daba ir tikai tad pilnīga, ja viņai netrūkst jautrības un asprātības,” mēdzis teikt Rūdolfs Blaumanis.

Reklāma
Reklāma

Par “Skroderdienām”

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Pat naktī pamodināti, mēs spētu pastāstīt “Skroderdienu Silmačos” sižetu un citēt tekstus. Tomēr atkal un atkal skatāmies šo izrādi. Kāpēc?

– Mēs skaidri zinām arī stāstu par Romeo un Džuljetu, tomēr ejam izrādi skatīties. Protam nodungot katru Raimonda Paula dziesmu, bet arvien tās klausāmies. “Skroderdienas” ir emocionāls stāvoklis, līgošana, kopā būšana, mūsu nacionālā iezīme. Citiem buļļu cīņas, mums – “Skroderdienas”, spriež Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors Zigurds Neimanis “Skroderdienu” spēku saskata lugas ietilpībā:

– Tur iekšā ir viss, ko latviešu cilvēks jūt. Tīši vai netīši Blaumanis radījis gabaliņu ļoti plašai auditorijai, tur ir gan tīņu, gan vidējās paaudzes, gan veceņu problēmas, katra skatītāju grupa atradīs kaut ko sev. Stāsts ir ar laimīgām beigām (tie nav “Indrāni” vai “Pazudušais dēls”). Domāju, ka skatītājiem patīk tieši tas, ka viņiem patīk. Viņi zina, uz ko viņi iet. Citādi to grūti izskaidrot, jo stāsts ir diezgan banāls – viss kā dzīvē, kālab jāraksta luga? Paska-
ties – kaimiņos tas pats notiek.

Dziedātāja Ieva Sutugova: – Izrāde ir par mums pašiem (līdzīgi kā filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”). Katru gadu to skatāmies un neapnīk. Un vajag katru gadu rādīt, skatīties un par to runāt, jo tā ir mūsu tradīcija un vērtība.

Dziedātājs Nikolajs Puzikovs: – Blaumanis lugā ir ielicis vēstījumu nākotnei, ko mūsdienu latvietis spēj saprast un par ko pasmieties. Skatītāji izrādēs vienmēr ir priecīgi, tas ir unikāls gadījums, kas jānovērtē. Priecājos, ka kopā ar labiem aktieriem varu spēlēt tieši šo lugu. Tā ir aktuāla arī mūsu sarežģītajā gadsimtā, kur tik daudz tehnoloģiju, tik daudz problēmu. Kāpēc? Vienkāršības un sirsnības dēļ.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.