Dairis Bertāns.

Dairim Bertānam lielākais spēles laiks un rezultatīvākā spēle 0

NBA čempionātā zaudējumu cieta Daira Bertāna pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans”, kas savā laukumā pārliecinoši ar 102:130 (26:26, 36:35, 22:44, 18:25) piekāpās Losandželosas “Lakers”.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Pelicans” sastāvā 17 punktus iemeta Džūliuss Rendls, kamēr pa 15 punktiem pievienoja Džahlils Okafors un Kristians Vuds, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.

Bertāns šajā mačā iemeta sešus punktus, aizvadīdams savas īsās NBA karjeras rezultatīvāko maču. Viņš, iesaistoties duelī no rezervistu soliņa, nospēlēja 22 minūtes, kas arī ir viņa rekords,

iemeta divus no deviņiem tālmetieniem, pārtvēra vienu bumbu un nopelnīja vienu piezīmi.

Savukārt “Lakers”, kas līdz sezonas beigām izlēmusi vairs neizmantot savu lielāko zvaigzni Lebronu Džeimsu, rezultatīvākais spēlētājs bija Reidžons Rondo, kurš izcēlās ar 24 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm, bet pa 23 punktiem guva Alekss Karūzo un Džaveils Makgī, kurš izcīnīja arī 16 atlēkušās bumbas.

Bertāns pirmo reizi laukumā nāca līdz ar otrās ceturtdaļas sākumu, bet šajā nogrieznī guva visus savus sešus punktus, trāpot divus no septiņiem tālmetieniem. Pēc tam viņš atkal cīņā iesaistījās trešās ceturtdaļas pašās beigās un nospēlēja visu ceturto ceturksni, aizmetot garām abus trejačus.

“Pelicans” ar 32 uzvarām 78 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ir 12.vietā, kamēr “Lakers” ar 35 panākumiem 77 mačos ir desmitajā pozīcijā.

Nākamo spēli “Pelicans” aizvadīs trešdien, kad uzņems Šarlotas “Hornets”.

Zaudē arī “Spurs”

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns svētdien guva trīs punktus, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 106:113 (30:28, 27:30, 30:31, 19:24) piekāpās Sakramento “Kings”.

“Spurs” vienība jau pirms svētdienas mača bija nodrošinājusi iekļūšanu NBA izslēgšanas turnīrā, to paveicot jau 22.sezonu pēc kārtas un atkārtojot līgas rekordu.

Bertāns svētdienas spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un laukumā pavadītajās 18 minūtēs iemeta vienu no trim tālmetieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja trīs piezīmes.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Lamarkuss Oldridžs, kurš turklāt izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, bet 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Rūdijs Gejs.

Savukārt “Kings” vienībā 26 punkti Badijam Hīldam, kamēr 17 punktus guva Villijs Kolijs-Steins.

Vēl pirmajā ceturtdaļā “Spurs” spēja izvirzīties vadībā ar desmit punktiem, tomēr “Kings” cīņu izlīdzināja un otrajā ceturksnī arī spēja pārņemt vadību, pirmo puslaiku noslēdzot ar viena punkta pārsvaru (58:57). Trešajā cīņas periodā starp abām komandām aizritēja līdzvērtīgs duelis, bet noslēdzošajās 12 minūtēs viesiem no Sakramento vairākkārt izdevās pārņemt iniciatīvu, turklāt maču viņi noslēdza ar 8:0 izrāvienu.

“Spurs” ar 44 uzvarām 77 mačos ir Rietumu konferences astotajā vietā, kamēr “Kings” ar 38 panākumiem ir devītā. Nākamo maču Sanantonio vienība aizvadīs otrdien, kad uzņems Atlantas “Hawks”.