Mārtiņš Karsums (pirmais no kreisās) un Kaspars Daugaviņš (otrais no labās) uz “Spartak” soliņa.

Daugaviņam piespēle uzvaras vārtos, Kalniņš lielisks, Hārtlija “Avangard” – perfekts 0

Latvijas hokejists Kaspars Daugaviņš pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā ar rezultatīvu piespēli palīdzēja kaldināt viņa pārstāvētās Maskavas “Spartak” uzvaru regulārā čempionāta spēlē, kamēr vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja 27 pretinieku metienus, palīdzot izcīnīt uzvaru Helsinku “Jokerit” vienībai.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

“Spartak” pretinieku laukumā ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) uzveica Maskavas apgabala “Vijtaz”, Daugaviņam atdodot rezultatīvu piespēli izšķirošajā – trešajā – vārtu guvumā.

Latvijas hokejists šajā spēlē laukumā pavadīja 18 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā viņš trīsreiz meta pa pretinieku vārtiem un bloķēja vienu metienu, kā arī izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Tāpat “Spartak” vienībā spēlē Mārtiņš Karsums, kurš 18 minūšu un 40 sekunžu laikā vienreiz meta pa vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus.

Abām komandām šajā duelī bija problēmas ar noraidījumiem, jo “Vitjaz” kopumā sakrāja 14 soda minūtes, kamēr “Spartak” tika 16 soda minūtēm.

Mača rezultātu ar vairākuma palīdzību atklāja Aleksandrs Hohlačovs, bet Aleksandrs Osipovs otrajā periodā rezultātu dubultoja. Mājinieki gan prata atspēlēties, jo dueļa turpinājumā ar vārtu guvumiem izcēlās Mareks Hrivīks un Miro Āltonens. “Spartak” gan izdevās izraut uzvaru, jo pēc Daugaviņa, Robina Hanzla un vārtu guvēja Ņikitas Filatova saspēles rezultāts nepilnu minūti pirms spēles beigām kļuva 3:2, to arī nosargājot.

Citā mačā Kalniņa pārstāvētā “Jokerit” ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) viesos apspēlēja Minskas “Dinamo”. Kalniņš aizvadīja savu otro maču KHL jaunās komandas sastāvā un abas līdz šim viņam bijušas sekmīgas. Pirmajā duelī viņš atvairīja 30 metienus “Jokerit” uzvarā ar 3:1 pret Habarovskas “Amur”, bet pirmdien pret “Dinamo” Kalniņš atsita 27 pretinieku metienus.

Zīmīgi, ka ceturtajā vārtu guvumā Kalniņš pamanījās nopelnīt rezultatīvu piespēli. Viņš apturēja ripu aiz saviem vārtiem, to uz priekšu raidīja Viktors Lēvs, bet tālāk ripa nonāca pie Marko Antilas, kurš to iemeta tukšos vārtos.

Savukārt citā pirmdienas mačā Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija pārstāvētā Omskas “Avangard” tika pie ceturtās uzvaras pēc kārtas. Šoreiz “Avangard” savās mājās ar 4:2 (0:0, 2:2, 2:0) apspēlēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”. Līdz ar to “Avangard” un “Jokerit” šobrīd ir vienīgās komandas visā līgā, kas spējušas izcīnīt četras pamatlaika uzvaras pirmajās četrās spēlēs.

Tikmēr zvaigžņotā Sanktpēterburgas SKA mājās ar 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) pārspēja “Soči” vienību, uzvarētāju labā vārtus gūstot Iļjam Kablukovam, Nikolajam Prohorkinam un Ņikitam Gusevam.

Austrumu konferencē šobrīd pa astoņiem punktiem četrās spēlēs ir “Avangard”, Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet Rietumos vadībā ar astoņiem punktiem tikpat mačos ir “Jokerit”, kam ar sešiem punktiem seko Jaroslavļas “Lokomotiv”, “Spartak” un Maskavas CSKA. Rīgas “Dinamo” Rietumu konferencē ierindojas piektajā pozīcijā ar pieciem punktiem.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.