Foto: Fotolia

Dažādu stilu mēbeles jeb eklektika interjerā 0

Dzīves realitāte ir tāda, ka ne katrs var atļauties visas vecās mēbeles periodiski nomainīt pret jaunām. Un tas nemaz nav vajadzīgs, jo vecā un jaunā kombinēšana pašreiz ir īpaši modē. Jāzina tikai – kā to darīt, lai izskatītos labi.

Reklāma
Reklāma
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Noteikti daudziem mājās ir saglabājušās dažādu laika posmu un stila mēbeles, tomēr tikai nedaudzi atļaujas tās drosmīgi miksēt ar mūsdienīgām un tikai nedaudziem tas arī padodas. Jautājām dizaineriem, kam šāds eklektisks stils piestāvētu vislabāk un kādi cilvēki ar šo uzdevumu veiksmīgāk tiktu galā?

Tiem, kam patīk 
eksperimentēt

Eklektika (stilu sajaukums) noteikti piestāv cilvēkiem, kas jau no mazotnes pieraduši nepaļauties uz oficiāli noteiktiem priekšrakstiem par to, kas ir skaisti, moderni vai pieklājīgi. Cilvēki, kas ikdienā dzīvo radoši, nepērk visu gatavu, bet mājoklī daudz ko meistaro paši, kā arī savu apģērbu veido, kombinējot dažādas šķietami nesavienojamas drēbes, noteikti lieliski tiks galā arī ar atšķirīgu mēbeļu kompozīciju un viņu mājoklis iegūs sev vien raksturīgu stilu un izteiksmību.

Kolekcionāriem

CITI ŠOBRĪD LASA

Stilu sajaukums interjerā noderēs arī tiem, kas labprāt kolekcionē dažādas antikvāras vai interesantas lietas. Tādējādi katrai no šīm lietām atradīsies sava īpaša vieta ar atšķirīgu noskaņu.

Kaislīgiem ceļotājiem

Arī no tāliem ceļojumiem pārvesti suvenīri ne vienmēr iederas mūsdienu telpā. Tāpēc, komplektējot dažādu stilu mēbeles, tiem būs iespējams piemeklēt visatbilstošāko vietu un fonu.

Ģimenei, ko veido 
vairākas paaudzes

Gudri rīkojoties, pat vienas telpas robežās iespējams izvietot dažādu stilu mēbeles, kas dod iespēju katram ģimenes loceklim iekārtot tieši sev piemērotu un omulīgu stūrīti.

Lai neveidojas “rasols”, 
bet kompozīcija


Spilgti plastmasas krēsli līdzās antikvāram soliņam, mūsdienīga skaņas aparatūra uz vecmāmiņas kumodes vai 50. gadu klubkrēsls pie plazmas televizora. Tā ir sava veida eklektika interjerā. Galvenais – pārdomāti un zinīgi saskaņot krāsu gammu, materiālu un faktūru, lai kopējais iespaids veidotos māksliniecisks, nevis bezgaumīgs. Tomēr šādu mēbeļu ansambli izveidot nebūs viegli – ja pašam nepiemīt mākslinieciska stila izjūta, labāk talkā pieaicināt kādu ar mākslas jomu saistītu cilvēku.

Veidojot jebkuru mēbeļu kompozīciju, pamatā jābūt idejai, kas šo mēbeļu grupu apvienos.

Piemēram, tās var komplektēt pēc līdzīga silueta, apvienot līdzīgas faktūras vai krāsas mēbeles, vienojošais faktors var būt arī vienota tēma vai funkcionālais piemērojums, piemēram, dažādi krēsli ap ēdamgaldu u. tml.

Kombinējot dažādu stilu mēbeles, svarīgi ņemt vērā ne tikai mēbeles vizuālo svaru, bet arī tās faktūru un materiāla krāsu. Piemēram, ja dzīvojamās istabas dīvāns ir milzīgs un tapsēts ar koši puķainu audumu, labāk to līdzsvarot, izvēloties vienkāršas formas, neitrālu žurnālgaldiņu un vienkrāsainas tapetes vai sienas krāsojumu fonā.

Tomēr var iet arī citu ceļu – ar nolūku izvēloties un pretstatot tādas dažādu stilu mēbeles, kas ir ļoti atšķirīgas. Dažreiz tas var būt arī visai drosmīgs eksperiments, bet galvenais ir izvairīties no nekārtīga un nejēdzīga lietu un mēbeļu grupējuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.