Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Ārste par dabiskām, tomēr efektīvām metodēm neauglības ārstēšanai 0

Pirms vairāk nekā 30 gadiem amerikāņu ārsta Tomasa Hilgera vadībā notika būtisks pavērsiens ginekoloģijā, kas mainīja pieeju sievietes reproduktīvajai veselībai. Tika izstrādāta īpaša multifaktorāla pieeja neauglības ārstēšanai, kas ļauj pāriem kļūt par vecākiem dabiskā ceļā. Ģimenes plānošanas dabisko metodi naprotehnoloģiju pirms kāda laika ASV apguva arī ārste un auglības jautājumu konsultante Maruta Seržante.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Lasīt citas ziņas

Kā šī ģimenes plānošanas dabiskā metode dzima?

Tas notika laikā, kad sāka veidoties mākslīgās tehnoloģijas jeb kontracepcijas līdzekļi, lai apturētu sievietes hormonu darbību. Naprotehnoloģijas pamatlicējs ārsts ginekologs Tomass Hilgers, būdams kristietis, savas pārliecības dēļ negribēja ne izrakstīt kontracepcijas līdzekļus, ne veikt mākslīgo apaugļošanu un abortus. Šīs metodes un līdzekļi darbojas pret sievietes dabisko būtību: mākslīgi tiek apturēts viņas menstruālais cikls, savā veidā padarot viņu neauglīgu, bet, kad viņai gribas pēcnācēju, auglību mākslīgi stimulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomass Hilgers sāka pētīt ģimenes plānošanas dabiskās metodes. Vispirms pievērsās ovulācijas jeb auglības pazīšanas metodei, ko izstrādājuši divi Austrālijas ārsti, vīrs un sieva Bilingi. Tās būtība ir vienkārša: ja pāris grib ieņemt bērnu, to dara sievietes auglīgajās dienās, bet, ja grib atlikt ieņemšanu, izmanto partneres neauglīgās dienas.

Tomass Hilgers aizbrauca pie abiem ārstiem uz Austrāliju, lai apgūtu izstrādāto auglības pazīšanas metodi. Skrupulozi analizējot sieviešu menstruālā cikla kartes, viņš saprata, ka pieraksti daudz ko atklāj: ne vien to, ka kaut kas nav kārtībā ar sievietes reproduktīvo, bet arī vispārējo veselības stāvokli un ka tas ir vēl viens diagnostikas rīks.

Piemēram, ir pieņēmums, ka sievietēm ovulācija notiek ap 14. cikla dienu, bet abi austrāliešu ārsti bija izpētījuši, ka tikai 13,5% sieviešu ovulācija patiešām norisinās 14. dienā, bet pārējām pēdējā auglīgā var būt arī cikla 16. vai 17. diena. Pamatojoties uz šiem novērojumiem, viņi secināja, ka menstruālā cikla ilgums ir individuāls.

Savukārt Tomass Hilgers, analizējot ierakstus sieviešu menstruālā cikla novērojumu tabulās, secināja: neauglības iemesls bieži ir tas, ka sievietei izdalās maz gļotu. Cikla laikā tam jānotiek vismaz 5–8 dienas, bet novērojumos atklājās – dažai gļotas veidojas tikai vienu dienu.

Amerikāņu ārsts Bilingu ovulācijas metodi papildināja ar Kreitona modeļa auglības pazīšanas sistēmu, kad jāveic arī gļotu izskata apraksts.

Neauglība vai pazemināta auglība ir sāpīga problēma, ar ko saskaras daudzas ģimenes. Tomass Hilgers saprata, ka neauglība nav diagnoze, bet gan sindroms – daudzu simptomu kopums, kuru novēršanai jāārstē organisms kopumā. Naprotehnoloģija ir zinātniski izstrādāta sistēma, kas sekmīgi palīdz risināt šos jautājumus.

Reklāma
Reklāma
Naprotehnologu redzeslokā ir ne tikai sieviete, bet arī vīrietis. Ņem vērā abu veselības problēmas un izvērtē pāra dzīvesveidu, paradumus un uzturu.