“Dinamo” divreiz vadībā, tomēr cieš sagrāvi Helsinkos 0

Rīgas “Dinamo” pirmdien viesos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 3:7 (1:1, 1:2, 1:4) piedzīvoja zaudējumu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku “Jokerit”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Vārtus “Dinamo” rindās guva Gints Meija, Vitālijs Pavlovs un Lauris Dārziņš, bet mājiniekiem ar precīziem metieniem izcēlās Alekss Grants, Džons Normans un Marko Antila, bet katrs ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Niklass Jensens un Sakari Manninens. Kalniņš šajā spēlē palika rezervē, bet par “Dinamo” vārtos bija Kristers Gudļevskis.

Spēles sestajā minūtē “Jokerit” palika mazākumā skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ, ko izmantoja rīdzinieki. Vairākuma izskaņā vārtiem tuvojās Līnuss Videls, kurš veica piespēli vārtu priekšā, bet Meija pielika nūju, raidot ripu vārtos.

Tomēr pēc 14 sekundēm “Dinamo” mazākumā atstāja Sergejs Gimajevs, bet “Jokerit” vārtus guva divas sekundes pēc vairākuma beigām, ar precīzu metienu izceļoties Jensenam.

Spēles otrajā trešdaļā ilgāku laiku vārti netika gūti, taču 15.minūtē savu komandu vadībā izvirzīja Pavlovs, kurš to paveica pēc līgas rezultatīvākā hokejista Metjū Majones rezultatīvās piespēles.

“Jokerit” gan prata ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī iegūt pārsvaru. Vispirms Grants ar precīzu metienu 18.minūtē panāca 2:2, tomēr Manninens nepilnas 40 sekundes pirms trešdaļas beigām izvirzīja Helsinku klubu vadībā.

Pēdējo trešdaļu “Dinamo” iesāka ar vienu vārtu deficītu, tomēr tā iesākās neveiksmīgāk, kā cerēts. Vispirms pie saviem vārtiem kļūdījās Gudļevskis, kurš laicīgi neatdeva piespēli un viņam tika atņemta ripa. Līdz ar to izveidojās bīstams moments pie viesu vārtiem, ko Normans spēja noslēgt rezultatīvi.

Tomēr vēl sarežģītāku situāciju rīdziniekiem padarīja Jensens, kurš ar precīzu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī panāca 5:2. Tas notika vairākumā, kad “Dinamo” bija skaitliskā sastāva pārkāpums. Nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Dārziņš vienus vārtus atspēlēja, situāciju padarot nedaudz cerīgāku.

“Dinamo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan pārvērtās pretējā efektā, jo ripu tukšos vārtos meta Antila. Ar to gan vēl spēle nebeidzās, jo “Dinamo” nonāca mazākumā un 13 sekundes pirms mača beigām vairākumu realizēja Manninens. Līdz ar to Rīgas komanda, neskatoties uz mača gaitā iegūtu pārsvaru, cita smagu zaudējumu.

Rīgas “Dinamo” šo izbraukumu iesāka ceturtdien, kad ar 3:2 pārspēja latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Spartak”, bet nākamajā duelī sestdien ar 2:1 guva virsroku pār Maskavas apgabala “Vitjaz”.

Pirmais mačs pēc atgriešanās mājās būs piektdien pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA.