“Dinamo” iemet sešus, Ābolam pirmā uzvara 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) otrajā spēlē pēc nacionālo izlašu pauzes piektdien savā laukumā ar 6:4 (3:2, 3:2, 0:0) uzvarēja Krievijas komandu Ņižņekamskas “Ņeftehimik”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

“Dinamo” kluba labā vārtus guva Kaspars Daugaviņš, Aleksandrs Žirū, Miks Indrašis, Māris Bičevskis, Gints Meija un Mārtiņš Karsums. “Ņeftehimik” rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlās Maksims Pestuško, bet reizi precīzi bija Staņislavs Aļševskis un Tomāšs Netiks.

Šajā mačā tika gūti desmit vārti un tas kļuva par rezultatīvāko šīs sezonas spēli ar “Dinamo” piedalīšanos.

Maču aktīvāk iesāka “Dinamo” komanda, un jau trešdaļas otrajā minūtē Pola Šekuras maiņa iespieda pretiniekus viņu zonā, izdarot vairākus metienus pa Tatarstānas komandas vārtiem. Pēc četrām spēlētām minūtēm rīdziniekiem radās izdevība spēlēt vairākumā, jo par turēšanu ar nūju tika noraidīts “Ņeftehimik” spēlētājs Maksims Berjozins. Pirmo metienu vairākumā izdarīja Karsums, taču Maksims Sokolovs to spēja tvert. Savukārt vairākuma otrajā minūtē pēc Šekuras un Aleksandra Ņiživija piespēlēm ar precīzu metienu, neapturot ripu, “Dinamo” vienību vadībā izvirzīja Daugaviņš. Mājinieku prieks gan nebija ilgs, jo divu minūšu noraidījumu nopelnīja Raitis Ivanāns, un viesi to nekavējoties izmantoja. Precīzs bija komandas kapteinis Pestuško, bet Ivanāns uz noraidīto soliņa pavadīja vien piecas sekundes. Zīmīgi, ka Rīgas “Dinamo” komanda pirms šī mača nebija spējusi gūt vārtus 125 minūtes un 39 sekundes.

Mača septītajā minūtē vēl vienu noraidījumu nopelnīja viesu spēlētājs Jevgēņijs Blohins, bet “Dinamo” viena vīra pārsvaru izmantot neizdevās. Trešdaļas 11.minūtē pēc Ņiživija piespēles no aizvārtes 2:1 panāca Žirū. Tūlīt pēc tam rīdziniekiem radās jau trešā iespēja spēlēt vairākumā pieciem pret četriem, bet 56 sekundes vēlāk “Ņeftehimik” nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un Rīgas komanda ieguva divu vīru pārsvaru. Ne lielo, ne arī klasisko skaitlisko vairākumu gan mājiniekiem realizēt neizdevās. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām kuriozā veidā ripu savos vārtos ieslidināja viesu vārtsargs Sokolovs, bet vārtu guvums tika ieskaitīts Indrašim, kuram tas bija jau devītais sezonā. Divu vārtu pārsvars uz tablo ilgi nesaglabājās, jo Mīkaelu Telkvistu no vārtu priekšas pārspēja pretinieku komandas gados jaunais spēlētājs Aļševskis.

Arī otro spēles nogriezni “Dinamo” hokejisti sāka enerģiski un aktīvi. Trešdaļas ceturtajā minūtē divu vārtu pārsvaru pēc patāla Gunta Galviņa metiena panāca Bičevskis, kuram tie bija pirmie vārti KHL šajā sezonā. Rezultatīva piespēle vārtu guvumā tika ieskaitīta Galviņam, taču liels nopelns bija arī Ivanānam. Otrās trešdaļas sestajā minūtē izcēlās arī Meija, panākot jau 5:2. Rezultatīvas piespēles Daugaviņam un Bičevskim. Pēc šī vārtu guvuma “Ņeftehimik” vārtos Sokolovu nomainīja kanādietis Mets Daltons.

Pēc vārtsargu maiņas Ņiživijs neizmantoja labu izdevību pārspēt tikko vietu vārtos ieņēmušo Daltonu, savukārt trešdaļas astotajā minūtē savus otros vārtus mačā guva Pestuško, panākot 5:3. Pēc nepilnām trim minūtēm vēl vienu ripu Telkvista sargāto vārtu tīklā raidīja Netiks, samazinot “Dinamo” pārsvaru vien līdz vienam precīzam metienam. Septiņas minūtes līdz trešdaļas beigām noraidījumu par bloķēšanu izpelnījās Rodrigo Laviņš, taču pēc piecām sekundēm par Andra Džeriņa klupināšanu tika noraidīts Ņižņekamskas komandas spēlētājs Berjozins, un abas komandas spēli turpināja vienādos nepilnos sastāvos. Ilgi gan šādos sastāvos komandas nespēlēja, jo par skaitliskā sastāva pārkāpumu tika sodīta mājinieku komanda – spēle bija jāturpina trijatā pret četriem Tatarstānas komandas hokejistiem.

Skaitlisko vairākumu “Ņeftehimik” izmantot neizdevās, taču četras minūtes pirms trešdaļas beigām, apspēlējot divus pretinieku komandas aizsargus, elegantā stilā sestos vārtus “Dinamo” labā guva Karsums. Pēc 36 sekundēm rīdzinieki ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, jo par bloķēšanu tika noraidīts Andrejs Pļehanovs, taču līdz trešdaļas beigām rezultāts vairs nemainījās.

Trešās trešdaļas pašā sākumā spēcīgu metienu pa Daltona sargātajiem vārtiem izdarīja Žirū, taču tas lidoja garām vārtu konstrukcijai. Spēles raksturs nebija mainījies un abas komandas joprojām spēlēja atklātu hokeju, lielāku akcentu liekot uz uzbrukumu. Trešdaļas astotajā minūtē metienus pa Telkvista sargātajiem vārtiem izdarīja gan Pestuško, gan Petrs Koukals, taču ar tiem zviedrs tika galā.

Pēc deviņām spēlētām minūtēm noraidījumu pret otro vārtu autoru Aļševski nopelnīja Jēkabs Rēdlihs, bet brīdi vēlāk uz “Dinamo” vārtiem tika nozīmēts soda metiens. To devās izpildīt Koukals, taču teicami izgājienā nospēlēja Telkvists, un rezultāts un tablo nemainījās. Arī Rēdliha noraidījumu Ņižņekamskas komandas spēlētājiem neizdevās izmantot, un mājinieki turpināja spēli pilnā sastāvā. Sešas minūtes un piecas sekundes līdz pamatlaika beigām vēl vienu divu minūšu noraidījumu nopelnīja rīdzinieki – par sitienu ar nūju tika noraidīts Karsums. Šī vairākuma laikā viesi izdarīja vairākus bīstamus metienus, taču mērķi neviens no tiem nesasniedza. Četras minūtes līdz trešdaļas beigām pie “Dinamo” vārtiem asumos un savstarpējā vārdu apmaiņā iesaistījās Daugaviņš un Martins Cibāks. Daugaviņš saņēma ne tikai divas minūtes, bet arī desmit minūšu disciplināro sodu un devās uz ģērbtuvēm. Pēc dažām sekundēm tika izdarīts pārkāpums pret Karsumu, taču tiesnesis to neievēroja un pēc Karsuma izteiktajām pretenzijām latvietis pats tika sodīts ar desmit minūšu sodu par nesportisku uzvedību.

Divas minūtes pirms trešdaļas beigām viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet mazāk kā minūti pirms pamatlaika beigām uz divām minūtēm tika noraidīts pretinieku spēlētājs Jegors MIlovzorovs.

Rīgas komandai šajā spēlē vēl nevarēja palīdzēt aizsargi Krišjānis Rēdlihs un Matjē Karls, kuri guvuši savainojumus. Līdz ar to no fārmkluba uz Rīgas “Dinamo” komandu tika izsaukti aizsargs Mārtiņš Porejs un uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Tāpat šajā mačā Rīgas “Dinamo” komandai vairs nepalīdzēja amerikāņu centra uzbrucējs Robs Šremps, kurš tika ievietots atteikumu sarakstā. Viņu tagad savā īpašumā var iegūt jebkurš cits KHL klubs. Tomēr, arī ja tas nenotiks, maz ticams, ka spēlētājs vēl atgriezīsies Rīgas “Dinamo” sastāvā.

Treneri šīs dienas mačam atkal bija pieteikuši septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, sastāvā atgriežoties Ivanānam.

Savukārt “Neftehimik” šajā mačā nepalīdzēja šī gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles drafta pirmais numurs Nails Jakupovs, kurš pēc Krievijas U-20 izlases treniņnometnes Ņižņekamskas kluba rīcībā atgriezīsies vien sestdien.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas sākumā pēc zaudējuma Minskas “Dinamo” hokejistiem ar 0:2 savā laukumā Rīgas “Dinamo” kluba valde no galvenā trenera amata atstādināja somu speciālistu Peku Rautakallio.

Par galvenā trenera vietas izpildītāju iecelts līdzšinējais Rautakallio asistents Artis Ābols. Pirmajā spēlē Ābola vadībā rīdzinieki trešdien ar 0:3 piekāpās latviešu uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētajai Kazaņas “Ak Bars” vienībai.

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” nākamtrešdien sāks izbraukuma sēriju, kurā atkal sacentīsies tieši ar “Ak Bars” un “Ņeftehimik”, kā arī Ufas “Salavat Julajev”.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 26 punktiem 26 spēlēs pacēlās uz 12.vietu, bet “Ņeftehimik” ar 38 punktiem 24 mačos ir septītajā vietā Austrumos.