Līnuss Videls (no labās) guva vienīgos rīdzinieku vārtus spēlē pret spēcīgo Sanktpēterburgas “SKA”.

“Dinamo” neieskaita vārtus minimālā zaudējumā pret “SKA” 0

Rīgas “Dinamo” komandai piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā netika ieskaitīti vieni vārti, mājiniekiem aizraujošā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) zaudējot spēcīgajai Sanktpēterburgas “SKA”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Latvijas kluba labā vārtus šajā mačā guva vienības labākais snaiperis Līnuss Videls, kamēr “SKA” sastāvā izcēlās Vladislavs Gavrikovs un Patriks Herslijs.

Rīgas “Dinamo” šo maču iesāka ļoti aktīvi – pirmo metienu pa vārtiem šajā mačā veica Miķelis Rēdlihs, kurš turklāt uzmanības centrā bija vēl pēc brīža, kad, saņēmis izcilu Līnusa Videla piespēli, Miķeļa mestā ripa lidoja tikai nedaudz garām pretinieku cietoksnim. Pēc pirmajiem rīdzinieku uzbrukumiem spēlē gan bija jāiesaistās arī mājinieku vārtsargam Timuram Biļalovam, bet vēl vienā epizodē jau “SKA” vārtsargs Igors Šestjorkins glāba vienību no vārtu zaudējuma pēc Laura Dārziņa izgājiena. Pirmā perioda vidū Rīgas “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, tā laikā Latvijas komandas hokejistiem veicot pāris metienus pa vārtiem, tomēr rezultāts pirmajā periodā palika neatklāts.

Arī otrajā trešdaļā turpinājās aktīvs un skatāms hokejs. Jau 23.sekundē šīs sezonas rīdzinieku labākais snaiperis Videls bija acīgākais vārtu priekšā un atklāja mača rezultātu. Tiesa, līdz “SKA” atbildei nebija jāgaida ilgi, jo tikai 37 sekundes vēlāk ātra uzbrukuma noslēgumā neizšķirtu panāca Gavrikovs. Pēc tam pamazām iniciatīva pārgāja Sanktpēterburgas komandas pusē, kas turklāt 30.minūtē ieguva vairākumu, kad otro reizi šajā mačā uz noraidīto soliņa devās Kristaps Sotnieks.

Rīgas “Dinamo” aktīvi iesāka noslēdzošo trešdaļu un veica vairākus metienus uz Šestjorkina vārtiem. Viens no tiem turklāt vainagojās panākumiem, kad 45.minūtē viesu vārtsargu pārspēja Andris Džeriņš, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu. Tomēr tiesneši pēc ilgākas apspriedes nolēma vārtus neieskaitīt, jo uzskatīja, ka Kevins Klārks šīs epizodes laikā tika traucējis vārtsargam.

Atkārtojumā gan bija redzams, ka Klārks ar slidu ir pretinieku vārtsarga laukumā, taču Šestjorkinam citādi netraucēja. Rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns un arēnā sanākušie skatītāji neslēpa sarūgtinājumu par šādu soģu lēmumu, turklāt vien nepilnu minūti vēlāk SKA izvirzījās vadībā – Biļalovs vispirms atvairīja Maksima Karpova metienu, bet pēc tam Herslijs trieca ripu vārtos.

Arī turpinājumā laukumā bija diezgan atklāts hokejs, bet pēdējās minūtēs rīdzinieki centās iegūt iniciatīvu. Tiesa, tas lāgā neizdevās, turklāt nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sotnieks nopelnīja trešo noraidījumu šajā mačā, jo paklupināja pretinieku. Mazākuma laikā Rīgas “Dinamo” izmeta ripu ārpus savas zonas, bet pēc tam Biļalovs nomainījās pret piekto laukuma spēlētāju. SKA nospēlēja neveikli un raidīja ripu ārpus laukuma, bet tiesneši noraidījumu viesiem nepiešķīra.

Tieši pretēji – pēc tam divu minūšu sodu nopelnīja Klārks, tādējādi līdz minimumam samazinot Rīgas “Dinamo” izredzes pacīnīties par neizšķirtu pamatlaikā. Noslēgumā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Latvijas klubam tā bija otrā neveiksme pēc kārtas, kamēr “SKA” pārtrauca divu zaudējumu sēriju.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki otrdien tiksies ar aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas “Severstaļ”, kam sekos duelis ceturtdien pret Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pēc tam sekos trīs maču izbraukums.

“Dinamo” Rietumu konferencē joprojām ir astotajā vietā ar 19 izcīnītiem punktiem 22 spēlēs, kamēr “SKA” šajā konferencē ieņem otro vietu ar 33 punktiem 21 mačā.

Abas komandas KHL savā starpā tikušās 33 reizes, rīdziniekiem izcīnot 11 uzvaras, no kurām deviņas gūtas pamatlaikā.